Скасування парадів перемоги у РФ — це привід подумати про війну на території Росії, — експерт

парад перемоги, 9 травня росія, парад перемоги в Москві, парад перемоги 9 травня
Фото: ТАСС | Паради на 9 травня скасували майже у 20 російських містах

Російська влада спробує створити ідеально святкову картинку для громадян у день перемоги. За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки, 65% росіян вважають це свято найважливішим.

Related video

Громадяни Росії, які не зможуть вийти на парад 9 травня або акцію "Безсмертний полк", святкуватимуть на кухні й обговорюватимуть ситуацію в країні. Свято перемоги Кремль і пропагандисти створюватимуть на телеекранах, сказав Фокусу політолог Тарас Чорновіл.

"Ну що робитимуть росіяни? Випивати горілку десь на кухні й говорити: "Щось не так". Знаєте, чого більше за все бояться росіяни? Не того, що гинуть їхні люди, — у них людей багато, вони не помічають втрати, ціна людського життя там невисока. Бояться вони того, що війна прийде на територію Росії — "до нас у дім". До того ж не лише зовні, а й у середині почнуться релігійні, етнічні конфлікти. Скасування парадів, "безсмертних полків" може бути початком паніки для росіян. Пам’ятаєте, як Сталін говорив, що війну треба вести на чужій території, а коли вона прийшла в Радянський Союз, перший час країна була паралізована", — коментує Чорновіл.

Водночас експерти прогнозують, що російська влада, попри скасування парадів, намагатиметься створювати ідеально святкову картинку для своїх громадян, які вважають день перемоги найважливішим святом у році (за даними "Всеросійського центру вивчення громадської думки", 65% вважають його таким, поступається Новий рік із 58%).

Тож однозначно свято перемоги Кремль і пропагандисти створюватимуть на телеекранах. Як відомо, росіяни — жертви телебачення, тож із екранів вони точно побачать десятки "патріотичних" флешмобів, мільйони георгіївських стрічок, почують патріотичні пісні та фільми.

Раніше стало відомо, що у 18 російських містах скасовано паради на 9 травня.

Більше читайте в матеріалі Фокусу "День без перемоги. Як Путін залишає росіян без свята 9 травня".