Російська армія воює в Україні новими танками та може отримувати їх до 1500 одиниць на рік, — експерт

танк Т-72Б, російський танк Т-72Б
Фото: Википедия | Російський танк Т-72Б

Росія поповнює свою армію танками знятими зі зберігання, відремонтованими та тими, що встигає виготовити. Всі заводи разом можуть віддавати близько 120 танків на місяць.

Related video

На сьогодні чотири російські танкобудівельні заводи можуть видавати армії близько 120 танків на місяць. Сюди відносяться – нові, зняті з консервації та відремонтовані танки Т-62, Т-54/55, Т-72, Т-80 та Т-90 в різних модифікаціях.

Про це в коментарі Фокусу розповів експерт з бронетанкової техніки, офіцер танкових військ у відставці Микола Саламаха.

"Всі разом заводи можуть віддавати близько 120 танків на місяць, тобто, приблизно 1400-1500 одиниць на рік. Зауважу, що йдеться про всі разом танки – зняті зі зберігання, після капітального ремонту, модернізації та нові. Приблизно стільки ж втратила РФ в Україні. Повномасштабне вторгнення в Україну РФ розпочала маючи в строю приблизно 3700-3800 танків, за даними Генштабу ЗСУ, вся ця кількість вже була знищена. З цього можна зробити висновок, що наразі в строю російської армії лише нові надходження – це нові танки, зняті зі зберігання та відремонтовані", — пояснює Саламаха.

Експерт уточнює, що наразі у РФ танками займаються лише чотири профільних заводи. Так, "Уралвагонзавод", крім танків Т-90М, також він модернізує Т-72Б до модифікації Т-72Б3. Сьогоднішня спроможність по Т-90М близько 100-120 одиниць в рік. Завод в Стрєльні під Санкт-Петербургом також модернізує Т-72Б до модифікації Т-72Б3. В Омську на "Омськтрансмаші" модернізують танки Т-80Б до модифікації Т-80БВМ. 103 бронетанковий ремонтний завод в Атамоновці(Читинська область) займається зняття зі зберігання та капітальним ремонтом танків Т-62М.

Більше читайте в матеріалі Фокуса "Ешелони з Т-90М: звідки Росія бере нові танки для війни в Україні та скільки їх".