На Олімпіаді в Токіо вперше виступить важкоатлетка-трансгендер (фото)

Трансгендери, Важка атлетика, МОК, Олімпіада, Токіо, Нова Зеландія
Фото: Photosport | Лорел Хаббард

Кращий результат Лорел Хаббард у кваліфікації — 285 кілограм, що може дозволити їй посісти гідне місце на подіумі.

Важкоатлетка-трансгендер із Нової Зеландії Лорел Хаббард вперше в історії виступить на Олімпійських іграх. Це стало можливим після затвердження Міжнародним олімпійським комітетом (МОК) нової системи кваліфікації, яка дозволяє трансгендерам брати участь у жіночих змаганнях.

Про це повідомляє Inside the Games.

Кращий результат Хаббард — 285 кілограмів, що дозволяє їй претендувати на місце на подіумі в жіночій суперважкій вазі. Зараз вона посідає 16-е місце в світовому рейтингу.

У свої 43 роки вона стане найстаршою важкоатлеткою в Токіо-2020.

Ще три роки тому Хаббард побоювалася, що її кар'єра закінчилася через серйозну травму ліктя, отриману на Іграх Співдружності 2018 у Голд-Кості, Австралія.

Хаббард зробила операцію зі зміни статі в 2013 році. Нові правила МОК дозволяють трансгендерам брати участь у жіночих змаганнях за умови, що їхній рівень тестостерону буде нижчим 10 наномоль на літр протягом мінімум року до першого змагання.

Трансгендери, Важка атлетика, МОК, Олімпіада, Токіо, Нова Зеландія
Лорел Хаббард

За інформацією Reuters, федерація важкої атлетики Австралії намагалася перешкодити Хаббард брати участь в іграх співдружності 2018 року, але організатори все ж відстояли її кандидатуру.

Нагадаємо, у США 42-річний професійний рестлер і суперзірка World Wrestling Entertainment Гебріель Тафт, який виступає під ніком Тайлер Рекс, заявив про зміну статі, й тепер його звати Геббі.