У Франції помер 109-річний володар велорекордів Робер Маршан

Робер Маршан, смерть Роберта Маршана, велорекордсмен Робер Маршан, велогонки
Фото: capovelo.com | Велорекордсмен Робер Маршан

Велорекордсмен, який пережив дві світові війни, почав брати участь в гонках з 67 років.

Найстарший володар велорекордів Робер Маршан помер в суботу, 22 травня, у віці 109 років.

Про це інформує місцевий телеканал France3.

Відомо, що велорекордсмен помер в будинку для літніх людей комуни Мітрі-Морі на північному східі від Парижа, але причина смерті Робера Маршана не повідомляється.

Робер Маршан прославився після того, як з 67 років став брати участь у великих перегонах, а на початку 90-их він здійснив вдалий велопробіг від Парижа до Москви.

У 2017 році, як нагадують журналісти, Робер Маршан подолав дистанцію в 22,5 км за одну годину на Велодромі Сен-Кантен-ан-Івелін і встановив абсолютний рекорд у віковій категорії старше 105 років, а за три роки до цього чоловік встановив рекорд в групі старше 100 років на дистанції 26,927 км, побивши свої минулі результати.

Робер Маршан пережив дві світові війни, жив в Венесуелі і Канаді, і за життя встиг попрацювати пожежним, фермером, лісорубом і навіть продавцем взуття. Лікарі відзначали, що у пенсіонера знижений пульс, як у спортсменів високого класу.

У 2018 році Маршану довелося завершити професійну кар'єру за рекомендаціями особистого лікаря. Чоловік втратив слух, і йому довелося відмовитися від гонок. У 2019 Федерація велоспорту Франції заборонила Маршану встановлювати нові рекорди, побоюючись можливого погіршення здоров'я ветерана.

Як стверджував сам Робер Маршан, секрет його успіху досить простий — любов до спорту і невтомне бажання насолоджуватися життям. Також велорекордсмен відмовився від куріння, обмежив себе в алкоголі і каві, а імунітет підтримував, споживаючи велику кількість овочів і фруктів.

Як повідомляв Фокус, у Львові з'явилася дивна велодоріжка. Ширина доріжки зовсім не відповідає прийнятим стандартам, через що по ній зможуть їздити тільки дуже стрункі велосипедисти.

Також ми розповідали, як в прямому ефірі велосипедист назвав "півнем" олігарха Ріната Ахметова. Курйоз стався в ефірі програми "Ранок чемпіонів" на каналі "Україна 24", коли велосипедист вирішив відповісти на запитання журналістки, чому він вибрав велосипед як засіб пересування по Києву.