Українка Конотоп виграла чемпіонат світу з важкої атлетики серед юніорів зі світовим рекордом

Каміла Конотоп, важка атлетика

Українка виграла чемпіонат світу з важкої атлетики серед юніорів з новим світовим рекордом.

Українська важкоатлетка Каміла Конотоп встановила новий світовий юніорський рекорд на чемпіонаті світу у віковій категорії до 21 років.

Конотоп виграла турнір і стала чемпіонкою світу серед юніорів у ваговій категорії до 55 кг на чемпіонаті світу в Ташкенті (Узбекистан).

Українка підняла 96 кг у ривку, 116 кг у поштовху та з сумою 212 кг завоювала золоту нагороду. Результат 212 кілограм — новий юніорський світовий рекорд за сумою в категорії до 55 кг. Конотоп встановила його у віці 20 років 62 днів.

Нагадаємо, що у квітні Конотоп також стала чемпіонкою Європи і серед дорослих з результатом 208 кг.

Зазначимо, що для України це перше юніорське золото на чемпіонаті світу з важкої атлетики вперше з 2016 року.

Чемпіонат світу серед юніорів

Жінки, Вага до 55 кг

1. Каміла Конотоп (Україна) — 212 кг (96+116)

2. Ніна Стеркс (Бельгія) — 198 кг (90+108)

3. Андреа Котрута (Румунія) — 188 кг (83+105)

Конотоп дебютувала на дорослому рівні у 2021 році.

Зазначимо, що результат 212 кілограмів — повторення кращого результату в кар'єрі Конотоп у ваговій категорії до 55 кілограм, її попередній рекорд на міжнародних змаганнях становив 208 кг, який вона встановила на чемпіонаті Європи-2021 Москві.

Раніше Збірна України з важкої атлетики виграла медальний залік чемпіонату Європи 2021, який проходив у Москві. Українські важкоатлети виграли чотири золота, одне срібло та одну бронзу. Золото на чемпіонаті Європи для України тоді завоювали Каміла Конотоп, Ірина Деха, Аліна Марущак і Дмитро Чумак, Анастасія Лисенко — срібло, а Дмитро Вороновський — бронзу.

Раніше Михайло Романчук став дворазовим чемпіоном Європи з плавання.