"Звучить, як поганий жарт": на Олімпіаді в Токіо виступить важкоатлетка-трансгендер

Лорелл Хаббард, важка атлетика, трансгендер
Фото: REUTERS | Лорелл Хаббард — важкоатлетка-трансгендер

Трансгендерна жінка вперше виступить на Олімпіаді і боротиметься за медалі: це викликало гарячу дискусію в спортивній світовій спільноті.

Важкоатлетка з Нової Зеландії Лорелл Хаббард, яка змінила стать у 2012 році, виступить на Олімпіаді в Токіо-2021.

Хаббард занизила рівень тестостерону до необхідного для участі рівня, однак факт її участі вже викликає дискусії. У 2017-му Хаббард стала віцечемпіонкою світу у ваговій категорії понад 90 кг.

Бельгійська важкоатлетка Анна Ван Беллінген висловила обурення щодо допуску Хаббард до Олімпіади.

"Це звучить, як якийсь поганий жарт. Будь-хто, хто займався важкою атлетикою, розуміє, що ця ситуація несправедлива стосовно інших спортсменів.

Через подібні випадки деякі спортсмени не зможуть змінити своє життя — втратять медалі та олімпійські кваліфікації. Ми безсилі", — наводить слова Ван Беллінген Reuters.

Також не згоден з допуском на Олімпіаду британський журналіст Пірс Морган.

"Жінка-трансгендер з біологічно чоловічим тілом має серйозні фізичні переваги перед жінками, народженими у жіночому тілі, в будь-якому виді спорту, де фізична сила є визначальним фактором. Це безперечний факт".

Сама Хаббард вважає, що має право на участь у змаганнях і вважає обурливим, що не всі раді появі спортсменки-трансгендера.

"Це дивно, майже через два десятиліття світ спорту не готовий до появи такого атлета, як я. Проте я не збираюся відступати і готова довести, що настав відповідний час для змін".

Зазначимо, що до 35 років Хаббард була чоловіком під ім'ям Гевін і навіть входила до чоловічої збірної своєї країни.

Після цього вікова штангістка досягла успіху на чемпіонаті світу-2017, а потім виграла Тихоокеанські гри. Медалі були завойовані за всіма правилами — Хаббард виконала вимоги МОК щодо генної терапії.