"Друзям Лукашенка тут не місце": голову футбольної асоціації Білорусі депортовано з Чехії

Володимир Базанов, Білорусь, футбол
Фото: UEFA | Володимир Базанов (праворуч) приїхав до Чехії за шенгенською візою

Як виявилося, функціонер числиться в списку санкцій країн Прибалтики.

Related video

Влада Чехії депортувала керівника Футбольної асоціації Білорусі Володимира Базанова разом із його дружиною. Раніше їх затримали через порушення правил перебування на території країни. Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Чеські правоохоронці підтвердили затримання посадовця. Приводом для цього стало те, що головний футбольний чиновник сусідньої республіки порушив правила в'їзду до Чехії, встановлені через пандемію.

Ба більше, колишній військовий Базанов числиться в списку санкцій країн Балтії, який бере до уваги й чеське керівництво.

Відомо, що Базанов приїхав до Чехії за шенгенською візою, оформленою в Італії, колись по ній він відвідував і Кіпр. Після затримання влада Чехії візу анулювала.

Повідомляється, що Базанов із дружиною планували побувати на кількох виїзних іграх жіночої збірної Білорусі, зокрема й у чеському місті Опава.

Білоруська асоціація футболу та чиновники з УЄФА висловилися з критикою затримання футбольного функціонера, пояснивши це тим, що він приїхав до країни з питань, що виключно пов'язані зі спортом, а не як представник режиму Лукашенка.

У зв'язку з тим, що сталося, в МЗС Білорусі, викликали представника чеських дипломатів і висловили протест. У свою чергу глава МЗС Чехії Якуб Кулганек вважає, що "тим, хто підтримує Лукашенка, нічого робити в Чеській Республіці".

Раніше Фокус повідомляв, що президент Білорусі Олександр Лукашенко анонсував, що взимку відбудуться російсько-білоруські військові навчання неподалік кордону України, для чого, за його словами, вже є всі необхідні домовленості.