Ферстаппен розгромив суперників у Формулі 1: огляд гран-прі Саудівської Аравії 2024 (фото, відео)

Дубль Ред Булл на гран-прі Саудівської Аравії

Макс Ферстаппен виграв гран-прі Саудівської Аравії. У нічній гонці Формули 1 у Red Bull не було рівних. Серхіо Перес виборов друге місце, що принесло команді другий дубль у цьому сезоні.

На узбережжі Червоного моря в місті Джедда в Саудівській Аравії Макс Ферстаппен у домінуючому стилі здобув перемогу в другій гонці. Його напарник по команді отримав штраф 5 секунд, але зумів зберегти відрив і фінішував другим. Третім на подіумі вперше в сезоні опинився Шарль Леклер.

Джедда вчетверте приймає Формулу 1. Трек сильно відрізняється від Сахіра, де пройшли перші перегони. У Джедді в машин налаштування на низьку притискну силу, тоді як тиждень тому вони були налаштовані на високу. Це один із найдовших треків у календарі (6,17 км, довший лише за Спа). Він унікальний тим, що в ньому є елементи міської траси зі стінами, які не пробачають помилки, і довгі прямі, на яких можна розвинути величезну швидкість (343 км/год). Плюс закриті повороти й сильний вітер. Усе це давало змогу сподіватися на цікаві перегони.

Команда Red Bull Fullscreen
Команда Red Bull

Однак увагу журналістів від результатів на трасі відволікали події поза нею. У Red Bull триває внутрішня боротьба за владу в команді, у якій задіяні її головні особи: керівник Крістіан Хорнер, консультант Хельмут Марко та Ферстаппен-старший. Суперники з надією очікують, що це позначиться на швидкості Red Bull. Але биків не зупинити. Вони мчать у чемпіонаті, наче швидкісний потяг — чітко по рейках, не помічаючи нічого навколо.

Сенсаційний дебют. Кваліфікація гран-прі Саудівської Аравії 2024

Важливо
Очікувана перемога Ферстаппена: огляд гран-прі Формули 1 в Бахрейні 2024 (фото, відео)

Після "великого шолома" Ферстаппена на минулому етапі, здається, всі змирилися з тим, що Макс виступає у своїй власній лізі. Немає суперечок про те, чи зможе хтось нав'язати йому боротьбу. І навіть Серхіо Перес — король міських трас, — у якого з трьох його поулів два припадають саме на Джедду, не розглядається як реальний суперник.

Співвідношення сил зрозуміле, все передбачувано. Але раптом Карлос Сайнс перед кваліфікацією потрапляє до лікарні, йому проводять термінову операцію з видалення апендикса. Потрібна термінова заміна. Хто витягне щасливий квиток? 18-річний Олівер Беармен, який завоював поул у Формулі 2 та готується до старту своїх перегонів, отримує дзвінок від Ferrari. Британець раніше проводив офіційні тести в Haas і приватні тести у Ferrari. Цього катастрофічно мало для дебюту на гран-прі, але у Ferrari вирішили ризикнути. Беармен став наймолодшим гонщиком італійської команди за всю їх історію.

Олівер Беармен Fullscreen
Дебютант Ferrari Олівер Беармен

У першому сегменті кваліфікації вибувають Чжоу Гуанью, Саржент, двоє Alpine і Боттас. І якщо Боттасу та Чжоу Гуанью не пощастило, то для Alpine це схоже на стелю їхніх можливостей. Окона та Гаслі розділило 0,004 секунди. Хоча від Alpine ніхто не очікував дива всього за 7 днів, коли після розгрому в першому гран-прі з команди пішли технічний директор і голова відділу аеродинаміки.

Не змогли пройти далі другого сегмента кваліфікації два Haas, Албон, Ріккардо, який відстав на півсекунди від свого напарника, й Олівер Беармен. Дебютант виборов 11 місце на старті, ледь не вибивши з останнього сегмента семиразового чемпіона світу.

Герой кваліфікації — Юкі Цунода, який витіснив із боротьби за першу десятку Ferrari Беармена. Дев'яте місце на старті для японця дуже важливе. Як і 34-й поул для Макса Ферстаппена, який той без зусиль виборов. Перший ряд із нідерландцем розділив Шарль Леклер. Перес — третій, Алонсо — четвертий.

Юкі Цунода Fullscreen
Юкі Цунода кваліфікувався дев'ятим

Із інших яскравих подій кваліфікації — Ніко Хюлькенберг, який відпочиває у маршалів під музику після поломки боліда, і Крістіан Хорнер, який читає повідомлення у своєму телефоні на командному містку.

Суперники Red Bull провалилися. Гонка гран-прі Саудівської Аравії 2024

Перед стартом перегонів усі пілоти говорили, що в них недостатньо швидкі машини, щоб боротися з фаворитами. Поразку визнали ще до того, як згасли стартові вогні.

Почнемо з Ferrari. В італійців друга за силою машина, й очікується, що вони нав'яжуть боротьбу. Але їм це не вдалося. Леклер стартував добре, відбив атаку Переса та протримався до 4-го кола. Після втрати другого місця він утримував свій темп і навіть показав найшвидше коло. Однак відставання від переможця становило 18 секунд. Дебютант Олівер Беармен став зіркою цього гран-прі та безсумнівно включився в боротьбу за місце в кокпіті наступного року. "Бережи тачку Сайнса", — кричали йому вболівальники. І він не тільки зберіг машину та не зробив помилок, а й фінішував на солідному сьомому місці й отримав звання "гонщик дня" від глядачів.

Інтерв'ю Олівера Беармена після перегонів

Керівник Mercedes Тото Вольф не заперечував, що машина в них вийшла недоробленою. Попри те, що Mercedes швидкий на прямих, вони сподівалися не на свої сили, а на хаос у перегонах і виїзд сефеті-кара. Стратегію вирішили розділити. Для Джорджа Расселла обрали класичний піт-стоп під час сефеті-кара, а от Льюїс Хемілтон не заїхав у бокси з усіма та чекав на другу машину безпеки, але так і не дочекався. Три роки тому на цій трасі семиразовий чемпіон здобув свою останню вже історичну 103-ю перемогу. Але цього року фінішував лише дев'ятим. Відставання від переможця в 39 секунд (Расселл) і 47 секунд (Хемілтон) — це провал.

Льюїс Хемілтон Fullscreen
Льюїс Хемілтон фінішував дев'ятим

Фернандо Алонсо провів хороші перегони для своєї п'ятої за силою машини. І фінішував на п'ятому місці. Можна було б похвалити Aston Martin, якби не виступ Ленса Стролла. На шостому колі перегонів він втратив пильність, злегка зачепив стіну, і некерована машина безславно завершила перегони.

Ленс Стролл завершив перегони в стіні

McLaren потрапив у ту саму пастку з очікуванням сефеті-кара, як і Mercedes. Розділивши стратегію, команда змарнувала шанс на хороший результат для Ландо Норріса. Він усю гонку прочекав на другий сефеті-кар. Натомість Ландо став єдиним гонщиком, який лідирував цього року, якщо не рахувати Макса. Британець втримав позаду Льюїса Хемілтона, але так і не зумів наздогнати Олівера Беармена, попри те, що перевзувся на софт наприкінці гонки. Оскар Піастрі фінішував на четвертому місці.

Варто відзначити гарний виступ Haas. Ніко Хюлькенберг обрав програшну стратегію і не заїхав на піт-стоп із усіма. Однак під час перегонів виявилося, що Кевін Магнуссен зібрав за собою весь пелотон, що залишився "за касою", і забезпечив напарникові такий великий відрив, що німець зміг перевзутися і виїхати на трасу, не втративши місця. Це дало змогу Haas завоювати "вільне" після сходу Стролла очко.

Магнуссен стримує суперників

Напередодні Audi оголосили про своє рішення викупити 100% акцій команди Sauber. Із 2026 року в чемпіонаті з'явиться п'ята заводська команда. А поки що Sauber провела відверто провальні перегони та фінішувала останньою.

Макс Ферстаппен Fullscreen
Макс Ферстаппен виграв гран-прі Саудівської Аравії 2024 року

Лідер чемпіонату підтвердив усі найпесимістичніші очікування суперників. Він здобув 56-ту перемогу (9-ту поспіль!), не дав жодного шансу навіть сподіватися на боротьбу та збільшив відрив у чемпіонаті. Серхіо Перес фінішував другим, попри те, що він отримав штраф 5 секунд під час піт-стопу. Гран-прі Саудівської Аравії підтвердив, що болідам Едріана Ньюї немає рівних у сучасній Формулі 1. Наступний етап гран-прі Австралії відбудеться за два тижні.