"Шахтар" переграв "Динамо" й достроково став чемпіоном України (фото, відео)

Матч "Шахтар" — "Динамо"

"Шахтар" за два тури до кінця чемпіонату України гарантував собі чемпіонство. Але потрапляння до групового турніру Ліги Чемпіонів частково залежатиме ще й від результату фіналу ЛЧ "Реал" — "Боруссія". Також "Шахтар" може претендувати на 40 млн євро призових.

11 травня на "Арені Львів" відбувся матч 28-го туру Української футбольної Прем'єр-ліги, у якому "Динамо" з рахунком 1:0 поступилося "Шахтарю". Перемога "Динамо" дозволила б упритул наблизитися в чемпіонських перегонах до "Шахтаря", а теоретична осічка "гірників" у матчах, що залишилися, дала б змогу "Динамо" фінішувати першими в турнірній таблиці. Але, за усталеною традицією останніх років, сильнішою виявилася команда з Донецька.

Перший удар у матчі виконала ветеранка Руслана Данілкіна

Рахунок "гірники" відкрили на 33-й хвилині після пенальті, призначеного за гру рукою у штрафному майданчику Владислава Вівчаренка. Півзахисник Судаков розвів по різних кутах м'яч і свого тезку Бущана.

Гол Георгія Судакова

"Динамо" відповіло вже на 36-й хвилині. Правий латераль Олександр Тимчик пробивав здалеку, але Дмитро Різник витягнув м'яч із кута. До слова, на початку зустрічі Владислав Кабаєв міг відкрити рахунок теж дальнім обвідним ударом після скидання Миколи Шапаренка.

У перерві Шовковський спробував посилити гру та замість Назара Волошина випустив Андрія Ярмоленка. У другому таймі в "Динамо" були небезпечні підходи до воріт суперника. Наприклад, здалеку пробивав Ванат і Бражко.

Наприкінці зустрічі динамівці масовано пішли в атаку, а "Шахтар" зосередився на обороні та грав на контратаках, у яких міг збільшити відставання в рахунку. Але підсумок першого тайму так і не змінився.

Скільки грошей принесло чемпіонство "Шахтарю"

Боротьба за чемпіонство в Українській Прем'єр-лізі — це ще й боротьба за фінанси. Раніше чемпіонство в УПЛ приносило переможцю ще й близько 40 млн євро, оскільки гарантувало пряме потрапляння до групового етапу Ліги Чемпіонів. У наступному ж євросезоні в України буде 14-та позиція в рейтингу УЄФА: прямої путівки немає, але є нюанси. Не все тепер залежить від самих українських команд, а й від підсумків нинішнього фіналу ЛЧ "Реал" — "Боруссія".

боруссія чемпіон Fullscreen
Якщо "Боруссія" виграє Лігу Чемпіонів...

Згідно з підрахунками журналістів "УПЛ ТБ", якщо ЛЧ виграє "Боруссія" Дортмунд, тоді (за умови чемпіонства "Шахтаря") першій команді України знадобиться пройти тільки одного суперника в плей-оф, а другій — грати в другому кваліфікаційному раунді ЛЧ на шляху до групового турніру.

Шлях другої команди буде складнішим, оскільки в підсумку можна опинитися не тільки без Ліги Чемпіонів, а й узагалі без єврокубків.

реал чемпіон Fullscreen
Якщо "Реал" виграє Лігу Чемпіонів...

Якщо "Реал" виграє ЛЧ, "Шахтар" потрапляє до групового етапу й отримує свої призові в розмірі 15,64 мільйона євро (дані за сезон 2023/24) та можливі бонуси у вигляді 2,8 млн за перемогу, за нічию — 0,93 млн.

призові ліга чемпіонів Fullscreen
Призові в Лізі Чемпіонів за сезон 2023/24

40 млн євро — це умовна сума, приблизно стільки "Шахтар" заробив за минулий сезон, але тут ураховується низка аспектів, таких як історія виступів у ЛЧ, рейтинг клубу, телерейтинг тощо.

Нагадаємо, що 11 травня на 69-му році життя помер спортивний коментатор Сергій Савелій, який 1992 року коментував перший матч у дебютному чемпіонаті України між "Чорноморцем" і "Карпатами".

Також повідомлялося, що в ОК "Захід" відреагували на затримання працівниками ТЦК гравця "Хуста". Футболісти — не привілейовані, повідомили представники командування.