У Франції знайшли 2000-річну могилу дитини, похованої з улюбленим цуценям

поховання, дитина
Фото: remains

Серед різного роду підношень в могилі малюка також знайшли дитячу іграшку і молочний зуб його брата або сестри.

Related video

Французькі археологи виявили 2000-літні останки дитини, похованої разом з улюбленим цуценям. Про це повідомляє The Guardian.

За словами вчених, дитина у віці 1 року була похована на початку першого століття, під час римського правління. Його поховали в дерев'яній труні довжиною 80 см, забитій цвяхами і декоративною залізною биркою.

Труна була оточена приблизно 20 об'єктами, включаючи кілька мініатюрних теракотових ваз і скляних горщиків, в яких могли знаходитися масла і ліки. Також в могилі були виявлені останки свині, три окосту і кілька курчат.

Гробниця була виявлена під час розкопок в аеропорту Клермон-Ферран в центральній Франції.

Археологи також знайшли декоративну мідну шпильку, яка використовувалася для закріплення савана і 30-сантиметрове кільце з металевим стержнем. Останнє могло бути частиною дитячої іграшки. Кінець металевого стержня був розміщений між лапами цуценя, закопаного у ніг дитини за межами труни. На тварині були нашийник з бронзовими прикрасами і маленький дзвіночок.

поховання, дитина Fullscreen
Фото: remains

Особливо зворушило в знахідці те, що в могилі був знайдений молочний зуб іншої дитини, можливо, належить братові або сестрі покійного.

У Римській Галлії, яка включала території сучасної Франції, Бельгії та деяких сусідніх країн, тіла дорослих зазвичай кремували. Але дітей часто ховали на землі, що належала родині.

"Предмети в похованні дитини абсолютно виняткові не тільки за якістю, але і за кількістю. Така велика кількість посуду і всього іншого підкреслюють привілейоване становище сім'ї. Іноді, дітей дійсно ховали разом з собаками, але у цьому випадку унікальні нашийник і дзвіночок", — йдеться в заяві національного інституту профілактичних археологічних досліджень (INRAP).

Археологи стверджують, що це найстаріша могила дитини у Франції.

На розкопках площею понад 3,5 га було виявлено безліч предметів від залізного віку до античності і середньовіччя, а також більш сучасні артефакти.

На даний момент вчені намагаються встановити, що було в судинах, знайдених в могилі дитини. Очікується, що розкопки триватимуть до лютого.