NASA передали космічний корабель Orion Artemis I, незважаючи на поломку

космічний корабель, Lockheed Martin
Фото: Lockheed Martin

Компанія-виробник Lockheed Martin знайшла несправність вже на фінальному етапі складання корабля.

Related video

Компанія Lockheed Martin завершила роботу над космічним кораблем Artemis I Orion і офіційно передала його команді NASA Exploration Ground Systems (EGS) в Космічному центрі Кеннеді у Флориді. Про це повідомляє New Atlas.

Передача корабля виявилася під загрозою, коли два тижні тому виявили поломку. При остаточному складанні була виявлена несправність в одному з восьми блоків живлення і блок даних протоколу (PDU) модуля екіпажу. За даними NASA, один з двох резервних каналів для двох комунікаційних карт перестав працювати. Замінити несправну плату легко, але щоб дістатися до неї довелося б розбирати корабель, який для цього не призначений.

Оскільки в місії Artemis I НЕ буде астронавтів, а космічний корабель має високу ступінь дублюючих систем, космічне агентство вирішило залишити на місці несправну плату. Місія буде покладатися на резервні системи.

Команда NASA повинна провести заключну підготовку, яка включає в себе транспортування Orion і заправку. Після цього, корабель буде переміщений в Цех збірки транспортних засобів, де він буде піднятий і поміщений на ракету-носій SLS.

Кораблю буде необхідно зробити коло навколо Місяця і повернутися на Землю. Метою місії є сертифікація космічного корабля, наземних систем і ракети для пілотованих космічних польотів. Місія Artemis II відправиться до Місяця вже з екіпажем.

"Orion — унікальний і вражаючий космічний корабель, і команда виконала видатну роботу. Запуск і політ Artemis I буде вражаючим видовищем і підтвердить, що Orion готовий безпечно доставити людей на Місяць і повернути їх додому", — віце-президент Orion і керівник програми Lockheed Martin Майк Хоуз.