Команда українських інженерів з Дніпра перемогла в космічному хакатоні NASA

НАСА, FireWay, хакатон, NASA, космос, технології, дніпро
Фото: Соцсети | Команда інженерів та астрофізиків з Дніпра "FireWay".

Науковий проект-переможець вирішує проблему дозаправки штучних супутників прямо на орбіті Землі.

Related video

Українська команда інженерів і астрофізиків з Дніпра під назвою "FireWay" перемогла в хакатоні NASA "Space Apps Challenge", отримавши перший приз у номінації "Краще застосування технології" ("Best Use of Technology"), який вручають за найбільш інноваційні технології, використані у винаході.

Як повідомляється на сайті хакатону, українська команда представила новий тип універсального космічного з'єднувача для транспортування рідини, газу та електроенергії, який зможе "дозаправляти" штучні супутники Землі прямо на її орбіті, чим суттєво подовжить термін їх експлуатації.

Як повідомляється в описі проекту, в середньому будівництво супутника зв'язку коштує близько 300 мільйонів доларів і приблизно 100 мільйонів доларів йде на його запуск. При цьому працює він на орбіті близько 15-ти років.

"Коли паливо витрачено повністю, супутник не може утримувати орбіту і починає дрейфувати, втрачаючи зв'язок і стаючи марним. Заправка дозволить розширити життєвий цикл супутника, що дозволить приватним компаніям і урядам країн заощадити гроші на їх розробку, запуск і заміну", — зазначають винахідники.

НАСА, FireWay, хакатон, NASA, космос, технології, дніпро Fullscreen
Соц мережі

Крім того "універсальний з'єднувач" у майбутньому використовуватиметься для міжпланетних заправних станцій і полегшить процеси колонізації нашої Сонячної системи. Зокрема, заправна станція може пов'язувати між собою модулі космічних станцій або зібраних на орбітах космічних кораблів.

Українська команда "FireWay" складається з інженерів, астрофізиків та розробників Романа Малькевича, Олени Компанієць, Івана Гришка, Максима Копистка, Дмитра Салка і Кирила Андрійцева.

Зазначимо, що хакатон NASA "Space Apps Challenge" — це змагання у процесі якого космічне агентство і його партнери вирішують проблеми, пов'язані з їх поточними завданнями і роботою. У цьому їм допомагають ентузіасти з усього світу на відкритому конкурсі.

Нагадаємо, компанія Sweet.tv ініціювала перший в Україні "Cinema Challenge Hackathon" з призовим фондом 50 тисяч доларів з метою прискорити розвиток вітчизняних технологій для онлайн-кінотеатрів.