Вакцина від раку мозку успішно пройшла першу фазу випробувань на людях

рак, мозок, пухлина, вакцина
Фото: мозг опухоль

Препарат зміг уповільнити прогресування пухлини, яку неможливо видалити операційним шляхом.

Завершився перший етап випробувань на людях вакцини, що допомагає імунній системі пацієнтів боротися з пухлиною мозку. Про це повідомляє New Atlas.

Випробування показали, що експериментальна вакцина безпечна і стимулює значну імунну відповідь, що уповільнює прогресування пухлини. Зараз планується масштабніше випробування Фази II.

Дифузна гліома — це особливо складний для лікування вид раку головного мозку. Вони можуть поширюватися по мозку, що ускладнює їх усунення за допомогою традиційної хірургії. Але ці пухлини часто мають спільну рису — більше 70% гліом низького ступеня злоякісності містять одну єдину генну мутацію, яка впливає на фермент під назвою ізоцитратдегідрогеназа 1 (IDH1).

Така мутація IDH1 унікальна для гліом і призводить до створення нових білків, які називаються неоепітопами. Майкл Платтен з Німецького центру дослідження раку протягом багатьох років працював над створенням вакцини, яка допомогла б імунній системі пацієнтів націлюватися на ці мутував IDH1 клітини.

У 2015 року, після декількох років розробок і випробувань на тваринах, дослідники нарешті почали випробування на людях нової вакцини. Першим кроком було вивчити, наскільки безпечна вакцина для людей, і з'ясувати, яку імунна відповідь вона викликає.

Було набрано близько 33 пацієнтів з недавно діагностованою гліомою IDH1. Результати цього випробування показують, що експериментальна вакцина безпечна і не викликає серйозних побічних ефектів.

Вивчаючи імунні реакції, дослідники виявили, що у 93% пацієнтів був ефективні відповідь на вакцину. У цих людей були виявлені імунні Т-клітини, націлені на мутацію IDH1.

Пацієнти з великою кількістю Т-клітин в крові також мали псевдопрогрессію пухлини — процес, при якому пухлина збільшується у розмірах через потрапляння імунних клітин, що викликають набряк. За три роки спостережень виживання когорти склала 84%. За цей же період часу зростання пухлини не спостерігалося у 82% пацієнтів, які мали сильну імунну відповідь на вакцину.

Платтен підкреслює, що майбутні висновки про ефективність вакцини можуть зробити лише у процесі великих випробувань і з контрольною групою.