Завдання для Perseverance. Незвичайний зеленуватий камінь на Марсі завів вчених у глухий кут

Марс, камінь, марсохід, Perseverance
Фото: NASA/JPL-Caltech

Новий марсохід NASA зайнявся вивченням дивного каменю в картері Джезеро.

Новий марсохід NASA Perseverance займається вивченням дивного зеленого каменю, знайденого на поверхні Червоної планети. Про це повідомляє Space.com.

Perseverance готується до першого польоту свого "напарника" — вертольота Ingenuity. У цей же час, інструменти марсохода націлилися на зеленуватий камінь неподалік, який вже встиг породити безліч гіпотез.

"Це щось вивітрилося з місцевих порід? Це метеорит або щось ще? Камінь приблизно 15 см у довжину, і якщо ви подивитеся на нього, то зможете побачити низку міток від лазера Perseverance", — кажуть члени команди марсохода в Twitter.

Лазер є частиною передового інструменту SuperCam. Вчені сподіваються, що з часом лазер дасть більше інформації про склад дивної породи. Наразі необхідно зрозуміти, сформувався камінь на місці його виявлення або був перенесений туди під час якогось процесу. У першому випадку, камінь у кратер Джезеро могла перенести вода, або ж метеорит, схожий на той, який марсохід Curiosity виявив у 2014 році.

Perseverance — це центральна частина місії NASA Mars 2020 вартістю 2,7 млрд доларів. Марсохід розміром з автомобіль почав свою роботу на Червоній планеті 18 лютого з дослідження ударного марсіанського кратера Джезеро на предмет ознак давнього життя. Раніше в кратері розташовувалося глибоке озеро та дельта річки, що забезпечує безліч цікавих місць для досліджень Perseverance.

Марсохід повинен зберегти найцікавіші зразки для можливої місії після їхнього поверненню назад на Землю в цьому десятилітті.

У Perseverance є сім наукових інструментів. SuperCam знаходиться аж на верху Perseverance і може надсилати лазерні вистріли в потрібні камені на відстані до 7 метрів від власне марсохода. Кожен лазерний постріл створює невелику хмарку породи, що випарувалася, склад якої можна проаналізувати за допомогою камер і спектрометрів SuperCam.

Вперше SuperCam запрцював на Марсі 2 березня, коли лазер вистрілив у ціль під назвою Máaz, що мовою індіанців навахо означає Марс.