Учені розробили татуювання, здатні відстежувати здоров'я власника

татуювання, моніторинг, рука, палець, фото
Фото: Science Focus

Головною їхньою особливістю є те, що вони можуть залишатися стабільними і працездатними протягом декількох місяців.

Імплантуються датчики, які виявляють зміни в хімічному складі тіла людини, вони вже давно цікавлять учених, оскільки вони корисні для відстеження прогресування захворювань і успіху лікування, пише Science Focus.

Проте ці датчики не можуть залишатися на одному місці довго, оскільки вони, як правило, відкидаються організмом через кілька днів або стають менш ефективними.

Однак вчені з Майнцського університету ім. Йоганна Гутенберга (JGU) розробили імплантований датчик, який може залишатися в організмі протягом декількох місяців.

Їхній апарат заснований на золотих наночастинках, доопрацьованих рецепторами до певних молекул. Вони занурені в спеціальний синтетичний полімер, який поміщається під шкіру. Там татуювання вловлює зміни в концентрації ліків і реагує на це, змінюючи колір.

щур, датчик, золоті наночастинки, фото
Фото: Nanobiotechnology Group, JGU Department of Chemistry

"Наш датчик схожий на невидиме татуювання, яке не набагато більше за монету і тонше одного міліметра", — зазначив професор Карстен Зенніксен, голова групи нанобіотехнологій в JGU.

У дослідженні, яке було опубліковано в журналі Nano Letters, експерти імплантували датчики під шкіру безволосих щурів. Їм вводили різні дози антибіотиків, щоб перевірити зміну кольору золотих наночастинок. Саме зміна перевірялася через шкіру за допомогою неінвазивного пристрою.

Також учені виявили, що датчик залишається стабільним і працездатним протягом декількох місяців.

"Оскільки наночастинки можна легко оснастити різними рецепторами, вони ідеально підходять для датчиків, що імплантуються", — пояснила доктор Катаріна Кефер, один з авторів дослідження.

У майбутньому такі датчики на основі золотих наночастинок можна буде використовувати для моніторингу біомаркерів в організмі, що зробить їх корисними для розробки ліків, медичних досліджень і лікування хронічних захворювань.