Facebook вирішив не повідомляти користувачів про те, що вони стали жертвами масового витоку даних

facebook, соціальна мережа, витік даних, інформація, акаунти, користувачі, іконка
Фото: Unsplash.com | Facebook

У соціальній мережі заявили, що "не впевнені, кому саме з користувачів варто повідомити про те, що їхні дані витягли".

Соціальна мережа Facebook не має наміру інформувати понад 530 мільйонів користувачів з 106 країн, чиї дані раніше були витягнуті через її уразливість. Про це повідомляє Reuters з посиланням на спікера компанії.

За словами представника компанії, у Facebook не впевнені, хто саме з користувачів повинен бути про це повідомлений. При цьому, за його словами, вони також не впевнені, що користувачі не зможуть зробити що-небудь з цими даними.

Йдеться про номери телефонів, повні імена, дати народження, місцеперебування користувачів, ідентифікатори соціальної мережі, а також адреси електронної пошти.

"Отримана інформація не включала фінансову інформацію, інформацію про здоров'я або паролі. Однак зіставлені дані можуть надати цінну інформацію для злому або інших зловживань", — йдеться в матеріалі.

При цьому представник Facebook зазначив, що дані були витягнуті через уразливість платформи, яку компанія виправила ще у 2019 році.

У матеріалі йдеться, що Facebook, який досить довго перебував під пильною увагою до того, як він забезпечує конфіденційність користувачів, у 2019 році досяг важливої угоди з Федеральною торговою комісією США у зв'язку з розслідуванням тверджень про те, що компанія неправомірно використовувала призначені для користувача дані.

Відповідно до угоди FTC, прийнятої в липні 2019 року, Facebook повинен повідомляти подробиці про несанкціонований доступ до даних про 500 або більше користувачів протягом 30 днів після підтвердження інциденту.

Представник Facebook відмовився коментувати розмови компанії з регулювальними органами, але сказав, що вони зв'язалися з компанією, щоб вона відповіла на їхні запитання.

Нагадаємо, що експерти компанії Hudson Rock, що спеціалізується на кібербезпеці, виявили витік з мережі персональних даних 533 млн користувачів Facebook з 106 країн.

Це не перший масштабний витік даних користувачів соціальної мережі Facebook. Так, у грудні 2019 року у відкритому доступі опинилися особисті дані власників понад 267 млн акаунтів. Вкрадена база містила імена та номери телефонів користувачів. База даних була доступна для завантаження на одному з хакерських форумів.