Посміхаємося і махаємо. Марсохід Perseverance зробив спільне селфі з вертольотом Ingenuity

марсохід, вертоліт, Perseverance, Ingenuity, Марс
Фото: NASA/JPL-Caltech/MSSS/SSI

Вертоліт Ingenuity готується до першого в історії польоту над Червоною планетою.

Марсохід NASA Perseverance зробив селфі з вертольотом Ingenuity на 46-й день марсіанської місії. Про це повідомляє SciTechDaily.

Марсохід зробив знімок за допомогою камери під назвою WATSON, що входить до складу приладу SHERLOC, розташованого на кінці маніпулятора марсохода.

Селфі Perseverance з Ingenuity було склеєне із 62 окремих зображень, з яких частина була зроблена, коли марсохід повернувся до вертольота, а потім знову до камери WATSON.

марсохід, вертоліт, Perseverance, Ingenuity, Марс
Фото: Curiosity-rover

Щойно команда буде готова до першого польоту, Perseverance передасть Ingenuity остаточні польотні інструкції від диспетчерів із Землі. Декілька факторів визначать точний час польоту, зокрема моделювання місцевих вітрів на основі даних, зібраних приладом MEDA (Mars Environmental Dynamics Analyzer) на борту Perseverance.

Ingenuity розжене свої лопаті до 2 537 об/хв, і якщо все пройде гладко, злетить над поверхнею Марса. Після набору висоти зі швидкістю 1 метр на секунду, вертоліт зависне над поверхнею на висоті 3 метрів протягом 30 секунд. Потім Ingenuity знову опуститься на поверхню Червоної планети.

Через кілька годин після першого польоту Perseverance передасть перший набір інженерних даних Ingenuity, і можливо, відео та фото з навігаційних камер марсоходу. Після цього, команда Ingenuity зможе визначити чи був перший політ вертольота успішним.

Місія Mars 2020 Perseverance є частиною масштабного плану NASA з дослідження Місяця і Марса, яка враховує повернення людей на Місяць і політ людини на Марс.