Перший вертолітний політ на Марсі перенесений, — NASA

Ingenuity, Марс, Вертоліт, Випробувальний політ, Лопаті
Фото: ISS | Вертоліт Ingenuity на поверхні Марса

Причиною перенесення випробувань стали проблеми, що виникли під час тестування високошвидкісного обертання роторів "марсолета".

Американське Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA) ухвалило рішення перенести перший експериментальний політ вертольота Ingenuity на Марсі. Старт "марсолета" відбудеться не раніше ніж 14 квітня.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Політ Ingenuity був запланований на неділю, 11 квітня, о 12:30 за місцевим сонячного часу Марса (10:54 вечора за східним часом США, 5:54 12 квітня за Києвом).

Причиною перенесення випробувань стали проблеми, що виникли під час тестування високошвидкісного обертання роторів. З огляду на малу щільність марсіанської атмосфери, Ingenuity повинен розігнати свої ротори до 2537 об/хв.

"Під час тесту високошвидкісного обертання роторів в п'ятницю послідовність команд, керуючих тестом, завершилася достроково через закінчення "сторожового таймера ". Це сталося, коли він намагався перевести бортовий комп'ютер з "передпольотного" в "Польотний"режим. Вертоліт безпечний і справний, і все телеметричні дані передані на Землю ", — йдеться в повідомленні NASA.

"Сторожовий таймер" контролює послідовність команд і попереджає систему про будь-які потенційні проблеми.

В даний час фахівці перевіряють телеметрію, щоб діагностувати і зрозуміти проблему. Після перевірки всіх систем, буде сплановано новий час польоту.

Згідно з планом, 1,8-кілограмовий вертоліт після набору висоти зі швидкістю 1 метр за секунду зависне над поверхнею на висоті 3 метрів протягом 30 секунд. Потім Ingenuity знову опуститься на поверхню Червоної планети.

Якщо перший політ пройде успішно, команда NASA зробить додаткові експериментальні польоти на все більшу відстань і велику висоту.

Відзначимо, вертоліт Ingenuity прибув на Марс разом з марсоходом Perseverance в лютому 2021 роки для вивчення можливостей для використання гвинтокрилих літальних апаратів в розрідженій атмосфері Марса. Марсохід Perseverance зробив Селфі з вертольотом Ingenuity на 46-й день марсіанської місії.

Місія Mars 2020 Perseverance є частиною масштабного плану NASA з дослідження Місяця і Марса, яка включає повернення людей на Місяць і політ людини на Марс.