Рой зондів на Венеру та корабель-стрибунець для Плутона: NASA профінансувало 7 сміливих концепцій

Венера, зонд, космічний апарат, атмосфера
Фото: NASA

Космічне агентство виділило 5 млн доларів на розробку проектів, що межують з науковою фантастикою.

Космічне агентство NASA виділило 5 млн доларів на 7 концепцій майбутнього освоєння космосу, які враховують кілька креативних ідей. Про це повідомляє Forbes.

Запропоновані ідеї враховують космічне середовище проживання з грибів, роботів для будівництва радіотелескопу на зворотному боці Місяця, "рій" космічних кораблів для дослідження хмар Венери, а також космічні апарати, які можуть "стрибати" навколо Плутона.

Усі проекти — частина програми NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC) і поки не є офіційними місіями агентства. Фактично, проекти знаходяться на ранніх стадіях розробки, що більшості з них будуть потрібні десятиліття на реалізацію.

"Креативність — ключ до майбутнього освоєння космосу. Просування революційних ідей сьогодні, які здаються дивовижними, підготує нас до нових місій і нових підходів до досліджень в найближчі десятиліття", — говорить помічник голови Управління космічних технологій NASA (STMD) Джим Рейтер.

Ось все, що потрібно знати про 7 науково-фантастичних концепцій, які одного дня можуть бути реалізовані:

1. Детектор нейтрино в космосі

Значну частину фінансування NASA, у розмірі 2 млн доларів, отримав Ніколас Соломей з Уічітского державного університету. Він запропонував проект зі створення космічного детектора нейтрино, який можна було б випробувати на супутнику CubeSat. Нейтрино — одна з найпоширеніших частинок у Всесвіті, але їх вкрай складно вивчати, тому що вони рідко взаємодіють з матерією, а космічний детектор міг би стати новими інструментом.

"Детектор, що обертається поблизу Сонця, може визначати форму та розмір сонячної печі в ядрі зірок. Також технологи могла б виявляти нейтрино від зірок у центрі нашої галактики", — говорить керівник програми NIAC Джейсон Дерлет.

2. Космічний "рій" для Венери

Концепція LEAVES (Lofted Environmental and Atmospheric VEnus Sensors) враховує мініатюрні датчики і засоби зв'язку, встановлені на платформах, які схожі на повітряних зміїв. Вони зможуть дрейфувати через хмари Венери, вивчаючи середовище.

Автор проекту з Аерокосмічного інституту штату Огайо Джеффрі Бальцерскі збирається зробити апарати досить міцними, щоб вони змогли прожити приблизно 9 годин у суворих умовах Венери.

3. Радіотелескоп у місячному кратері

радіотелескоп, Місяць, Земля, Сонце
Фото: телескоп Луна

Іоносфера Землі — її верхні шари атмосфери, відбивають деякі довжини хвиль світла, що робить неможливим дослідження здебільшого Всесвіту за допомогою наземних радіотелескопів.

Саптарші Бандьопадхай з Лабораторії реактивного руху NASA пропонує побудувати радіотелескоп у місячному кратері (LCRT). Телескоп буде діаметром 3-5 км і розташовуватиметься на зворотному боці Місяця.

Його могли б побудувати роботи-всюдиходи DuAxel, які також можуть бути використані для дослідження Марса.

Зазначається, що ще одним плюсом для радіотелескопа буде те, що Місяць блокує радіоперешкоди від Землі та Сонця.

4. Космічні стрибуни на Плутоні

Людство змогло досліджувати Плутон під час короткого прольоту космічного корабля New Horizons у 2015 році, який пролетів повз зі швидкістю 84 тис. км/год.

Посадка на будь-яку планету завжди потребує належного уповільнення, але компактність атмосфери Плутона є вкрай важким завданням. У Керрі Нока з Global Aerospace Corporation є 500 тис. доларів на розробку способу уповільнення та плавної посадки на поверхню Плутона. Передбачається, що космічний апарат використовуватиме опір атмосфери і всього майже кілограм палива, роздуваючись у міру наближення до поверхні Плутона.

Потім апарат переключився б у режим "стрибунець", здатний долати таким чином десятки або сотні кілометрів за один стрибок.

5. Сонячні вітрила CubeSat для дослідження далекого космосу

Фото: NASA

Для космічних польотів потрібні десятиліття розробок, роки польоту та мільярди доларів. Так чому б не дослідити Сонячну систему і міжзоряний простір за допомогою сонячних вітрил CubeSat?

Дослідницький проект, запропонований Артуром Давояном із Каліфорнійського університету, вивчить надлегкі матеріали, які зможуть витримувати екстремальні умови навколишнього середовища.

Вважається, що надлегкі сонячні вітрила CubeSat зможуть долати за рік у 60 разів більшу відстань, ніж від Землі до Сонця, що в 20 разів швидше за швидкість "Вояджер-1". Апарати на сонячних вітрилах зможуть досягти Юпітера за 5 місяців. Наразі цей шлях займає 5 років.

6. Навколишнє середовище з грибів для Місяця і Марса

Один із цікавих проектів, який проспонсорувало NASA, пропонує побудувати середовище проживання для Марса і Місяця з грибів.

Вчений з Дослідницького центру Еймса (ARC) Лінн Ротшильд займеться дослідженнями в цьому напрямку. У проекту з'явилося більше коштів для вивчення способів вирощування структур для майбутніх космічних середовищ існування.

7. Полювання на астероїди

NASA добре вміє знаходити астероїди шириною майже 140 м, але на кожен із них, припадає приблизно 200 астероїдів меншого розміру, які залишаються невидимими.

Запропонована Пітером Гураль із Trans Astronautica Corporation концепція місії може використовувати мережу з трьох космічних кораблів, щоб шукати невеликі астероїди.

Разом вони використовуватимуть сотні невеликих телескопів і бортові системи обробки зображень для скоординованого пошуку цих об'єктів.