По-китайськи: розробники з КНР скопіювали і здешевили робопса Спот (відео)

Робопес, AlphaDog
Фото: Скриншот | Робопес AlphaDog від китайської компанії Welian

Китайський апарат обходиться в 30 разів дешевше за американський і може похвалитися розвиненим штучним інтелектом.

Related video

Компанія Welian з Китаю створила робота-пса AlphaDog, який став доступнішою версією Спота від Boston Dynamics. Подробиці повідомляє портал Gizmochina з посиланням на виробників.

Welian уже почала продавати своє дітище за 2,4 тисячі доларів, тоді як американський робопес Spot коштує 74,5 тисячі доларів. AlphaDog оснащена штучним інтелектом і сенсорами, які дозволяють йому виконувати різні завдання і бути схожим на справжню собаку, при цьому розгорнута технологія 5G забезпечує автономну роботу.

За словами головного інженера компанії Ма Джі, штучний пес з Китаю може розвивати швидкість до 14 кілометрів на годину, а тому є одним з найшвидших роботів у світі. Під час руху AlphaDog здатний утримувати баланс під різними кутами навіть після ударів, змінювати свою висоту і довжину кроку, реагуючи на тертя і тип ґрунту під ногами, адаптуватися до умов навколишнього середовища.

За перший місяць після випуску Welian вдалося продати понад 1,8 тисячі робопсів. Більшість покупців виявилися комп'ютерними розробниками, любителями техніки і дітьми. У майбутньому творці планують розвивати здібності AlphaDog за допомогою нових додатків, наприклад, навчити роботів гавкати, реагувати на голосові команди і служити поводирями для слабозорих людей. Наразі подібні технології вже розробляють кілька компаній по всьому світу.

Повідомлялося, що французькі військові протестували робота від Boston Dynamics під час навчань, його змусили розвідувати обстановку на вулицях і в приміщеннях.

Раніше австралійські вчені розробили робота-ящірку, який допоможе досліджувати Марс. Пристрій імітує роботу ніг плазунів і зможе пройти там, де застрягнуть колеса або гусениці.

Учені із США створили новий тип роботів, які обходяться без процесора, акумулятора і спеціального програмного забезпечення. Робот здатний рухатися і слідувати за заданим маршрутом, виробляючи енергію з навколишнього середовища хімічним способом.