"Водопровід" для місячної бази. SpaceX запустить на Місяць апарат NASA для пошуку води та льоду

Місяць, NASA, SpaceX, місяцехід
Фото: SpaceX

Місяцехід наступного покоління повинен приземлитися на південному полюсі Місяця.

Всюдихід NASA наступного покоління для пошуку води та льоду на південному полюсі Місяця буде запущений на ракеті Falcon Heavy від SpaceX. Про це повідомляє New Atlas.

Компанія Ілона Маска отримала контракт для доставки місяцеходу з посадковим модулем середньої місткості на Місяць в 2023 році. Місія є ключовою для космічного агентства, яке прагне побудувати місячну базу в рамках програми Artemis. Також місія стане важливою віхою і для Falcon Heavy, який запускався лише кілька разів.

Останнім часом Starship від SpaceX забрав всю увагу собі як більший і потужний наступник Falcon Heavy, який досяг разючих висот під час тестів. Але Falcon Heavy був найпотужнішою ракетою-носієм, коли в 2018 році завершив свою першу місію, запустивши в космос Tesla Roadster генерального директора Ілона Маска.

Потім у 2019 році надважка ракета-носій виконала дві космічні місії, одна з яких пов'язана із запуском 24 супутників на орбіту. Однак нещодавно укладену угоду з приватною космічною компанією Astrobotic передбачає перший запуск космічного корабля на Місяць.

У минулому році NASA уклало з Astrobotic контракт на суму 200 млн доларів на транспортування Volatiles Investigating Polar Exploration Rover (VIPER) до південного полюсу Місяця. Цей місяцехід оснащений інструментами для пошуку водяного льоду під поверхнею Місяця з метою виявлення нових ресурсів для місячних баз у рамках програми Artemis.

Місяць, NASA, SpaceX, місяцехід
Фото: луноход

Згідно з контрактом, VIPER завантажать в посадковий модуль Griffin від Astrobotic, який все ще перебуває в стадії розробки і пройде кваліфікаційні випробування наприкінці цього року.

Тепер же Astrobotic оголосила, що вибрала Falcon Heavy для запуску посадкового модуля, старт якого очікується наприкінці 2023 року з Космічного центру ім. Кеннеді у Флориді.

"Щоб дістатися до Місяця, потрібно не тільки побудувати космічний корабель, а й отримати готове рішення для місії. Falcon Heavy від SpaceX доповнює нашу місію Griffin Mission 1 (GM1), надаючи перевірену ракету-носій, яка відправить нас на Місяць. У SpaceX є команда, транспортний засіб та обладнання для місії", — говорить директор GM1 компанії Astrobotic Деніел Гілліс.