Вчені заявили про створення універсальної вакцини від грипу терміном дії 5 років

вакцина, вчені, дослідження
Дослідники запевняють, що вакцина буде дуже ефективною

Препарат розробляється на основі технології мРНК вакцин проти коронавірусу і буде ефективний проти більшості штамів грипу. До закінчення пандемії коронавірусу він залишиться дорогим, проте потім подешевшає.

Дослідники Дюкского університету (США) розробляють щеплення від грипу з використанням нової технології мРНК вакцин проти коронавірусу, яка може забезпечити захист на термін до пʼяти років, повідомляє Nexstar.

Як зазначає видання, у вакцинах Pfizer-BioNTech і Moderna використали частину генетичного коду вірусу, так званий РНК-месенджер, або мРНК, щоб змусити організм розпізнавати патоген і атакувати, якщо людина заразилася. Тепер вчені зі школи у Північній Кароліні обʼєдналися з Національним інститутом охорони здоровʼя для створення вакцини проти грипу з технологією мРНК.

"Ми фактично щойно завершили за останні два тижні виробництво вакцини на основі матричної РНК від грипу, яка повинна володіти широкою реактивністю стосовно багатьох різних штамів, щоб зробити універсальну вакцину проти грипу", — заявив директор Duke Human Vaccine Institute, доктор Бартон Гейнс.

За його словами, нова вакцина зможе впливати на всі штами грипу. Крім того, людям не знадобиться щеплення від грипу щороку. Вони зможуть робити його кожні чотири або пʼять років.

Вакцина, яка зараз проходить клінічні випробування, є дорогою у виробництві, оскільки необхідних матеріалів не вистачає: вони використовуються для вакцин проти COVID-19.

Однак, як тільки пандемія закінчиться, нові щеплення від грипу будуть дешевшими та простішими у виробництві, ніж ті, які зазвичай використовуються сьогодні, запевнив Гейнс.

Тим часом в Україні у межах глобальної ініціативи COVAX прибули 117 тисяч доз вакцини Pfizer, призначені для літніх людей, рятувальників і прикордонників. При цьому препарат не проходитиме лабораторний контроль.