NASA опублікувало відео першого польоту вертольота Ingenuity на Марсі (відео)

Ingenuity, вертоліт, Марс, NASA, перший політ
Фото: ISS

Політ був записаний марсоходом Perseverance з відстані 70 метрів за допомогою потужної системи камер Mastcam-Z.

Вертоліт NASA Ingenuity увійшов в історію авіації, і його марсохід-напарник Perseverance зняв знаковий момент на відео. Про це повідомляє Space.com.

19 квітня Ingenuity здійснив свій перший політ на Червоній планеті, піднявшись на 3 метри над поверхнею кратера Джезеро. Апарат завис у розрядженому повітрі Марса на 39 секунд і виконав точну посадку в точці зльоту.

Політ був записаний марсоходом Perseverance з відстані 70 метрів за допомогою потужної системи камер Mastcam-Z.

"Дуже гарний політ! Я не думаю, що коли-небудь зможу перестати переглядати запис", — заявила менеджер проекту Ingenuity Мімі Аунг.

Марсохід з вертольотом приземлилися в Джезеро 18 лютого, після чого Ingenuity відокремився від Perseverance на початку квітня. Гвинтокрилий апарат на сонячних батареях оснащений двома камерами, але в нього немає наукових інструментів. Вертоліт призначений, в основному, для демонстрації технології, яка дозволяє літати в тонкій атмосфері Марса.

Основне ж завдання Perseverance — пошук ознак давнього життя на Марсі, а також збір і зберігання зразків грунту для відправлення їх на Землю в майбутньому. Але марсохід не зможе приступити до цього завдання до того, як буде завершена місячна політна кампанія Ingenuity.

Аунг зазначає, що хотіла б, щоб Ingenuity пролетів 600 метрів по дальності під час свого п'ятого і останнього польоту, за умови, що вертоліт добре впорається з попередніми польотами. Поки невідомо, де Ingenuity здійснить свій останній зліт, але цілком можливо, що ця місія змінить майбутній маршрут Perseverance. Команда NASA за допомогою вертольота збирається досліджувати можливі напрямки для марсохода.

Така розвідувальна робота, якщо вона буде успішною, послужить відповідним мостом для майбутнього, у якому повітряні дослідження Марса стануть звичайною справою.

"Те, що зробила команда Ingenuity, дало нам третій вимір. Місія назавжди відірвала нас від поверхні в дослідженнях планет. Тепер ми можемо поєднувати взяття проб на поверхні, проводити розвідку в повітрі, а також наукові експерименти в місцях, недоступних марсоходам", — додав директор Лабораторії реактивного руху (JPL) Майк Воткінс.