Запуск корабля Crew Dragon з астронавтами до МКС через погоду відбудеться опівдні 23 квітня

космічний корабель Crew Dragon, мкс, запуск
Фото: ISS | Космічний корабель Crew Dragon на стартовому майданчику

Місія повинна була відбутися напередодні, проте час запуску змістили.

NASA і SpaceX готуються відправити космічний корабель Crew Dragon до МКС сьогодні, опівдні. Причина перенесення — несприятливі погодні умови. Про це пише CNN.

Розрахунковий час старту Crew Dragon (Crew-2) -12:49 за Києву. В першу чергу, місія Crew-2 цікава тим, що для неї SpaceX використовує відновлені перший ступінь Falcon 9 і корабель Crew Dragon — ступінь, який запускав корабель місії Crew-1, і корабель C206 Endeavour, який літав до МКС у межах першої демонстраційної місії Demo-2 .

І це буде перший пілотований політ на ракеті і кораблі, які вже літали в космос. Ракета і корабель місії Crew-2 вже пройшли всі перевірки, вони встановлені вертикально на стартовому майданчику LC-39A в космічному центрі імені Кеннеді у Флориді.

Фото: ISS

Нагадаємо, компанія Ілона Маска вже не перший раз використовує кораблі, які вже літали, і перші щаблі ракети Falcon 9 для доставки вантажів у межах контракту Commercial Resupply Services. Нинішній рекорд багаторазового використання Falcon 9 — девʼять повторних запусків одного і того ж першого ступеня.

Crew-2 — друга штатна місія SpaceX по відправці людей до МКС у межах чинного контакту c NASA і її програми Commercial Crew Program, спрямованої на підтримку комерційних компаній, що займається розробкою космічного транспорту. Всього таких заплановано ще мінімум чотири.

Склад екіпажу Crew-2 був оголошений ще в липні 2020-го — на МКС відправляться два астронавта NASA: Роберт Шейн Кімбро і Кетрін Меган Макартур, Томас Песке з Європейського космічного агентства і Акіхіко Хошиде з Японського агентства аерокосмічних досліджень.

Команда астронавтів, що відправляється на МКС
Команда астронавтів, що відправляється на МКС
Фото: ISS

Тривалість їх місії на МКС складе 180 діб. Таким чином на МКС одночасно опиняться 11 астронавтів — це один з найбільших екіпажів, які будь-коли брала космічна станція.

До того ж, четверо з них прибули на інший капсулі SpaceX Crew Dragon ще в листопаді. Але вже 28 квітня четверо інших астронавтів повернутися додому на Землю.

Нагадаємо, в майбутньому SpaceX планує використовувати Crew Dragon не тільки для доставки екіпажів на МКС, а й для регулярних туристичних польотів у космос. До цього часу SpaceX анонсувала вже три таких місії, включаючи Inspiration4, яка запланована на кінець 2021 року, у межах якої в космос вперше відправляться люди без будь-якої спеціальної підготовки.