Земля злиться. Синоптики прогнозують сезон ще більших ураганів

урагани, тропічний шторм, зміна клімату, Земля
Фото: ураганы

Експерти прогнозують, що сезон ураганів в Атлантиці у 2021 році знову буде вищим за середні по активності.

Сезон ураганів у минулому році був найактивнішим за всю історію спостережень: було 30 названих штормів і 13 ураганів, включаючи шість, які були визнані "серйозними" (категорія три і вище). У цьому році, за прогнозами синоптиків, ураганів буде не менше, а може навіть більше. Якщо прогноз збудеться, це буде шостий такий надактивний сезон поспіль, повідомляє Forbes.

"Останнє десятиріччя було дуже активним для ураганів", — говорить творець прогнозів Сюбінь Цзен, професор атмосферних наук з Університету Аризони. "Нам потрібно запитати себе, чи є це частиною природних змін на планеті або ми вже спостерігаємо наслідки глобального потепління. Якщо це частина природних змін, то після деяких надактивних сезонів має все заспокоюватися, але кожен рік в останні кілька років здається нам просто божевільним".

Команда Цзена розробила комп'ютерну модель, яка об'єднала прогнози температури поверхні моря, сили і швидкості вітру, тиску, вологості і кількості опадів із знаннями вчених про формування ураганів і штучний інтелект.

Після 51-го запуску моделі вчені проаналізували результати і зробили прогноз 18 штормів з іменами, включаючи вісім ураганів. Це тільки для сезону в Північноатлантичному басейні з 1 червня по 30 листопада.

Середнє значення за 30 років, яке, очевидно, поступово збільшувалося протягом останнього десятиліття, становить усього 13 штормів з іменами і сім ураганів за сезон.

Хоча і очікується, що 2021 рік знову буде дуже активним, синоптики не думають, що він вийде за рамки графіка, як 2020 рік, який певною мірою був обумовлений феноменом Ла-Нінья в Тихому океані.

Спостерігачі за ураганами з Accuweather, Університету штату Колорадо й Університету штату Північна Кароліна зробили приблизно такі ж прогнози.

Якщо швидкість вітру тропічного шторму перевищує 60 кілометрів на годину, то йому присвоюється особисте ім'я. Робиться це для того, щоб не плутати урагани, особливо коли в одному регіоні діє одночасно кілька тропічних штормів.