Не будь як Ever Given. У Франції почали вчити капітанів не застрявали в Суецькому каналі (відео)

навчання, контейнеровоз, суецький канал, Ever Given
Фото: Скриншот видео

Стажери навчаються на зменшених копіях контейнеровозів у каналі, побудованому в масштабі 1:25.

Спеціальна водойма була побудована для навчання навігації капітанів суден і морських лоцманів по Суецькому каналу — навичка, яка зараз у центрі уваги після того, як минулого місяця вантажний корабель Ever Given застряг у єгипетському каналі через сильний вітер і піщану бурю, повідомляє Reuters.

"Канал" побудований у масштабі 1:25 справжнього Суецького каналу. Стажери повинні навчиться керувати моделями масивних контейнеровозів, але не застрягати.

"Складно відтворити піщані бурі", — говорить Франсуа Майор, керівний директор Навчального центру з управління судами Порт Ревель, побудованого біля озера на сході Франції. "Але в нас бувають пориви вітру, які штовхають корабель у ту чи іншу сторону".

Під час навчання на міні-Суецькому каналі інструктори моделюють проблеми з кермом і перебої в роботі двигуна, щоб перевірити реакцію учнів на ситуацію.

"У вас мало місця для маневру. Ви повинні бути особливо уважними", — говорить Франсуа Майор.

Розташований у передгірʼях Альп комплекс Порт Ревель спроектований так, щоб імітувати деякі з найскладніших місць у світовому судноплавстві.

Є також міні-бухта Сан-Франциско й імітація Порт-Артура, штат Техас, для уроків зі стикування і маневрування круїзних суден і танкерів у переповнених портах. Підводні турбіни відтворюють течії і хвилі.

Франсуа Майор каже, що інцидент з Ever Given, який заблокував Суецький канал на шість днів і паралізував світову торгівлю, може спонукати судноплавні компанії відправити своїх співробітників на курси підвищення кваліфікації.

"Після кожної аварії ми бачимо, що приходять нові клієнти", — говорить Майор. "Вартість навчання в Порт-Ревелі — це ніщо, порівняно з вартістю простою судна хоча б на один день".

Більше ніж просто новини