Ще швидше, ще далі. Марсохід зняв на відео третій політ вертольота Ingenuity на Марсі (відео)

Фото: NASA/JPL-Caltech

Вертоліт пролетів 50 метрів на північ і розігнався до 8 км/год.

Вертоліт NASA Ingenuity успішно виконав свій третій політ на Марсі. Про це повідомляє Science Alert.

Вертоліт увійшов в історію космічних польотів 19 квітня, коли він відірвався від поверхні Марса і піднявся на 3,05 метра над поверхнею планети. Ніколи раніше космічний апарат не здійснював керованого польоту на іншій планеті.

Потім 22 квітня, Ingenuity злетів ще вище — на 5 метрів, і вперше перемістився в горизонтальному напрямку.

Але третій політ 25 квітня був найважчим польотом Ingenuity на сьогодні. Вертоліт злетів о 12:33 за місцевим часом на Марсі.

Ingenuity піднявся на ту ж висоту, досягнувши максимальної швидкості 2 м/с або близько 8 км/год. Під час передостаннього польоту вертоліт розвинув лише 0,5 м/с.

Потім вертоліт пролетів 50 метрів на північ — це майже половина довжини футбольного поля.

"Сьогоднішній політ був спланованим, але все ж приголомшливим. Цього літа ми вивчимо критично важливі можливості, які дозволять додати повітряний простір в майбутні місії на Марсі", — заявив глава проекту Ingenuity Девід Лавері.

Останній політ Ingenuity тривав приблизно 80 секунд.

Далі команда Ingenuity планує довести вертоліт до межі можливостей, навіть якщо під час випробувань він потерпить крах.

Ingenuity довів, що повітряні дослідження інших планет можливі, але його місія ще далека від завершення. Тепер NASA хоче отримати якомога більше польотних даних, щоб проектувати більше космічних вертольотів.

У найближчі два тижні диспетчери Ingenuity планують провести ще два польоти, на більш далекі відстані і на великих швидкостях. В процесі очікується, що Ingenuity вийде з ладу.

"Ми дійсно хочемо довести кількість польотів вертольота до межі, по-справжньому вчитися і отримувати інформацію", — відзначає менеджер проекту Ingenuity Мімі Аун.

Під час п'ятого й імовірно, останнього польоту Ingenuity повинен подолати 300 метрів. Однак команда сподівається, що вертоліт зможе пролетіти 600 метрів.

"Після п'ятого польоту вертоліт навряд благополучно приземлиться, бо ми потрапимо у невідомі райони", — говорить Аун.

Збільшення швидкості також кине виклик механіці вертольота і його навігаційній системі.

"Якщо у нас буде погана посадка, це буде кінцем місії. Термін служби вертольота залежатиме від того, наскільки добре він зможе приземлитися", — підсумували в NASA.