Астрономи отримали знімки "діамантового намиста" космічних масштабів (фото)

туманність, намисто, діаманти, космос
Фото: туманность ожерелье

Дивовижна туманність розташована за 15 тис. світлових років від Землі.

Астрономи отримали чіткіші знімки ефектного кільця з яскравими згустками газу, які залишилися після зіткнення двох зірок. Про це повідомляє SciTechDaily.

Планетарна туманність, відома як Намисто, розташована на відстані 15 тис. світлових років від Землі у невеликому сузір'ї Стрільця.

Туманність Намисто відома астрономам під менш гламурним назвою PN G054.2-03.4. Вона утворилася парою зірок, що близько обертаються і схожі на Сонце.

Приблизно 10 тис. років тому одна зі старіючих зірок розширилася і поглинула свого меншого сусіда, створивши те, що астрономи називають "загальною оболонкою". Менша зірка продовжувала обертатися всередині свого більшого сусіда, збільшуючи швидкість роздутого гіганта доти, поки його більшу частину не викинуло в космос.

Фото: туманность

Кільце з уламків зірок сформувало туманність Намисто з особливо щільними згустками газу, що утворюють "діаманти" в кільці.

Пара зірок, які створили туманність Намисто, залишається настільки близько одна до одної, що виглядають як одна яскрава точка в центрі зображення. Зараз зірки розділені всього кількома мільйонами кілометрів.

Незважаючи на таку близьку відстань, зірки все ще несамовито кружляють навколо одна одної, завершуючи свій оборот по орбіті всього за добу.

Туманність Намисто раніше сфотографував телескоп Hubble, але тепер зображення було змінене із застосуванням передових методів обробки, що дозволило краще розглянути інтригуючий об'єкт. Складене зображення включає в себе кілька експозицій, отриманих за допомогою ширококутної камери Hubble.