На початку 2021 року Google заробив рекордний прибуток, незважаючи на пандемію коронавірусу

планшет, google, пристрій, alphabet, прибуток
Фото: РІА

За перший квартал 2021 року Google отримав $17,9 млрд чистого прибутку, у той час як доходи склали $55,3 млрд.

У розпал минулорічної пандемії корпорація Google стала одним із небагатьох технологічних гігантів, чия виручка знизилася, нехай і всього на 2%.

Однак нові дані за перший квартал 2021 року показують, що компанія заробила "приголомшливу суму", пише The Verge.

Так, згідно зі звітом Alphabet (материнська компанія Google Inc.), за перші три місяці цього року корпорація зуміла отримати дохід у розмірі 55,3 мільярди доларів, в той час як її прибуток склав 17,9 мільярдів доларів — і це новий рекорд. Ці суми перевищують показники попереднього кварталу, — тоді доходи склали 59,9 мільярдів доларів, а прибуток — 15,2 мільярди доларів.

Найважливіший хмарний бізнес Alphabet — Google — схоже, все ще втрачає гроші. Так, у четвертому кварталі 2020-го він вперше почав продаж хмарних сервісів і показав сильні збитки в розмірі 5,6 мільярди доларів. Однак уже навесні компанія вклала менше 974 мільйонів доларів і отримала більш ніж 4 мільярди доларів доходу. У кожному кварталі до цього при кожному вкладеному мільярді доларів дохід становив менше 4 мільярдів доларів.

Alphabet, прибуток, дохід,
Дані про прибуток корпорації Alphabet
Фото: Alphabet

Що стосується апаратного забезпечення Google, то воно враховує не тільки YouTube і пошукову систему, але й весь рекламний бізнес компанії, браузер Chrome і доходи від програмного забезпечення Android. Але в компанії є категорія "Google Інше", яку вона виділяє зі свого пошукового і рекламного бізнесу, і ця категорія залучила на 2 мільярди доларів більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, сягнувши доходу 6,49 мільярди доларів.

Ще є досить невелика компанія, Other Bets, яка об'єднує експериментальні такі проекти, як виробництво автомобілів Waymo, медтех-проекти Verily і Google Fiber. Виручка Other Bets склала всього 198 мільйонів доларів, а операційний збиток — 1,15 мільярди доларів.

Раніше ми повідомляли про те, що у фірмовий магазин Android-додатків Google Play проникла група шахрайських вірусів, націлених на користувачів Android у Південно-Західній Азії та на Аравійському півострові. Їх завантажили не менше 700 тис. разів до того, як вони були виявлені, і Google взялася до їх видалення.