Армія США взяла на озброєння роботів-розвідників (відео)

робот, військові, армія США
Фото: US Army

Нова технологія дозволяє військовим роботам працювати спільно навіть тоді, коли немає зв'язку.

Армія США працює над удосконаленням технології, яка дозволить командам роботів на полі бою ефективно працювати разом, навіть за умов нестабільності зв'язку. Метод, який отримав назву α-shape, допоможе групам автономних роботів досягати поставлених цілей, уникаючи конфліктів і дублювань, і при цьому даючи їм можливість зв'язуватися один з одним.

Про це повідомляється на офіційному сайті Армії США.

Коли роботів планують використовувати на полі бою, вони повинні бути в змозі діяти за будь-яких умов: якщо втрачений сигнал зв'язку, відмовило обладнання, або необхідна активація режиму секретності для передавання важливих відомостей без побоювань їх перехоплення. Метод α-shape дозволить спілкуватися роботам, які працюють в команді, і які володіють достатнім інтелектом, щоб адаптуватися до екстремальних умов для досягнення своїх цілей, але які не мають ідеальних каналів зв'язку.

"Групи ботів потрібно організувати так, щоб вони не дублювали дії один одного", — говорить військовий дослідник доктор Бредлі Вуслі. "Коли роботи не можуть спілкуватися через необхідність залишатися непоміченими або якщо засоби зв'язку вийшли з ладу, їх дії стають безладними. Тому в таких випадках потрібен спосіб координації з мінімальною кількістю комунікації".

Розроблений Командуванням із розвитку бойових можливостей армії США, Армійською дослідною лабораторією та Університетом Небраски і Департаментом комп'ютерних наук Омахи метод α-shape, дозволяє ботам-розвідникам взаємодіяти шляхом призначення завдання одному з командних роботів, а потім надання цієї інформації іншим обраним роботам, які запам'ятовують цей факт. Надалі, всі інші роботи зможуть запитати в обраних роботів, хто виконує конкретне завдання, без необхідності безпосередньо зв'язуватися з роботом, якому завдання було поставлене спочатку і який у цей момент може бути не на зв'язку. Обрані відповідатимуть за нього.

Який робот запам'ятовує кожну призначену задачу, залежить від того, як налаштована комунікаційна мережа команди, і від геометрії розгортання роботів. У кожного робота є галузь, в якій вони повинні діяти і пам'ятати, які їхні цілі, і хто був призначений для виконання завдання, необхідної для досягнення цих цілей.

У разі необхідності боти зможуть швидко «вирахувати» робота-носія важливої інформації, зв'язавшись з військовими, щоб дізнатися, що відбувається. Алгоритм інтелектуального пошуку також використовується для виявлення конфліктів і їх збереження для подальшого дозволу при відновленні зв'язку. Так, команда роботів стає стійкою, і кожен бот може краще працювати, залишаючись при цьому незалежним.

"Ця технологія забезпечує координацію між роботами, коли кожен із них буде уповноважений ухвалювати рішення про свої наступні завдання, не вимагаючи узгодження дій з рештою команди. Будучи автономними, вони зможуть ефективно працювати спільно", — говорить Вуслі.

Раніше ми повідомляли про те, що поліція Нью-Йорка відмовляється від роботів-собак Spot. Для жителів міста собаки-роботи за 94 тисячі доларів стали втіленням "жорстокості правоохоронців".