SpaceX вперше провела успішний запуск і приземлення ракети Starship (відео)

ракета носій
Фото: SpaceX

Всі попередні старти ракети, яку Ілон Маск планує використовувати для польотів на Місяць і Марс, закінчилися вибухами.

SpaceX вперше здійснила успішний запуск і посадку ракети Starship, яка в недалекому майбутньому буде використовуватися для висадки людей на Місяць і Марс. Принаймні такі плани у Ілона Маска, повідомляє The Guardian

Це вже п'ятий запуск космічного корабля. Попередні чотири випробувальних польоти закінчилися вибухами до, під час або невдовзі після приземлення у південно-східній частині Техасу.

Модернізована версія повномасштабного космічного корабля SpaceX пролетіла понад 10 км над Мексиканською затокою, потім знизилася горизонтально, а потім знову стала вертикально для приземлення.

Вогонь біля основи 50-метрової ракети був швидко ліквідований, і після шестихвилинного польоту ракета залишилася стояти. Маск написав у Твіттері, що приземлення було "номінальним" — іншими словами, як по книзі.

Успішна посадка Starship збіглася з 60-ю річницею польоту в космос першого американця Алана Шепарда. Ця подія завершила два тижні досягнень SpaceX: це і запуск ще чотирьох астронавтів на МКС для НАСА, перше в США приводнення екіпажу в нічний час після польотів на Місяць "Аполлона" і пара запусків інтернет-супутників Starlink.

Менше місяця тому НАСА обрало Starship для доставки астронавтів на поверхню Місяця в найближчі кілька років. Однак контракт на 3 мільярди доларів був припинений після того, як компанії, які програли — Blue Origin і Dynetics Джеффа Безоса — опротестували цей вибір.

Минулого місяця Маск сказав, що гроші НАСА допоможуть у розробці Starship, який у підсумку повинен бути запущений разом з першим ступенем ракети носія Super Heavy. Маск сказав, що це поки "досить дорогий" проект і переважно фінансується з внутрішніх джерел.