Dogecoin підскочив в ціні через участь Маска в ток-шоу

Dogecoin, біткоіни, криптовалюта, Ілон Маск, Прибуток
Фото: Bill-Gates

Експерти попереджають, що популярність не означає надійність.

Створена як мем-токен криптовалюта Dogecoin (Doge або догікоін) підскочила до рекордного максимуму 69 центів в середу вранці. На думку експертів, таке зростання цифрової валюти повʼязане з очікуваною появою в популярному шоу Saturday Night Live ("Суботнім вечором в прямому ефірі") засновника компанії SpaceX і генерального директора компанії Tesla Ілона Маска.

Про це пише CNBC.

Маск давно хвалив цю криптовалюту, і деякі припускають, що згадка Dogecoin на телебаченні може викликати ще більший попит. Телепередача з мільярдером в ролі ведучого повинна вийти в ефір 8 травня.

Видання зазначає, що ті, хто купив Dogecoin на початку року, отримали величезний прибуток за останні чотири місяці. Куплена 1 січня 2021 року криптовалюта на 1000 доларів за ціною менше цента за монету, зараз коштуватиме 121 052 долара, що, за розрахунками CNBC, становить понад 12000%.

Це значно більше, ніж ціни інших криптовалют, таких як біткоїн.

Проте, видання попереджає, що перш ніж інвестувати в Dogecoin, важливо памʼятати, що популярність і надійність — це не одне і те ж. Вартість Dogecoin дуже нестабільна, і вклавши в неї гроші, можна багато втратити.

Головний операційний директор популярного криптовалютного гаманця BRD Адам Задікофф вважає, що період зростання Dogecoin не триватиме довго, тому особисто він ніколи не замислювався над тим, щоб використовувати цю крипту як платіжний засіб або засіб накопичення.

"Так, ви можете швидко заробити, якщо правильно розрахуєте час, але розраховувати час на ринку — це жахлива річ, і навряд це спрацює", — сказав Задікофф.

У той час як біткоїн має вбудовані економічні стимули і кінцеву межу 21 мільйон монет, зазначає видання, у Dogecoin немає такої бази. Зростання його вартості викликане ажіотажем в обговореннях у соцмережах типу Тwitter і Reddit.

"Ви бачите силу соціальних мереж, які спонукають людей робити щось. Це швидкоплинний сплеск емоцій, який зараз опанував усіма", — підсумував Задікофф.

Зазначимо, криптовалюта Dogecoin спочатку зʼявилася як жарт, вона була створена у 2013 році розробниками програмного забезпечення Біллі Маркусом і Джексоном Палмером. Криптовалюта використовує зображення собаки породи Сіба-іну в якості логотипу.

Її можна отримати декількома способами: купити, продати на біржі або "майнити". Зазначається, що фізичні монети продаються як памʼятні сувеніри, але не використовуються як валюта.

Раніше ми повідомляли про те, що новий твіт Маска призвів до різкого подорожчання Dogecoin.

Більше ніж просто новини.