Apple перемогла: майже 90% користувачів iOS 14.5 не дозволяють додаткам відстежувати свою активність

iOS 14.5, ОС, операційна система

Такі дані наводить аналітична компанія Flurry.

Аналітична компанія Flurry опублікувала результати дослідження щодо того, чи дотримуються користувачі нових правил конфіденційності, які були впроваджені компанією Apple при розробці операційної системи iOS 14.5. Експертам вдалося встановити, що переважна більшість користувачів, які обновили свою ОС до нової версії, вирішили заблокувати функції, що дозволяють різного роду додаткам відстежувати їхню активність.

Про це компанія повідомила у своєму офіційному блозі.

Згідно з результатами дослідження 88% користувачів (вибірка — 5,3 млн осіб) з усього світу відключили функції стеження. І тільки 12% не стали нічого змінювати. Серед американських користувачів тільки 4% дозволили стороннім програмам стежити за своєю активністю. У такому випадку вибірка становила 2,5 млн осіб.

iOS 14.5, ОС, операційна система
Операційна система iOS 14.5
Фото: appleinsider.ru

Нагадаємо, що оновлена версія ОС — iOS 14.5 — вийшла 26 квітня 2021 року. Вона дозволяє заборонити або обмежити збір даних про користувачів, який здійснюється за допомогою рекламного ідентифікатора IDFA. Цей ідентифікатор зобов'язує розробників запитувати дозвіл у користувачів на збір даних.

дані, конфіденційність даних, Flurry
Дані компанії Flurry
Фото: flurry.com

Коли компанія Apple оголосила про нововведення, деякі інтернет-корпорації сприйняли це в штики. Своє невдоволення висловлювала соціальна мережа Facebook, яка виступила проти таких обмежень і погрожувала подати в суд на Apple. Після впровадження нових правил компанія випустила спеціальне повідомлення, у якому говориться, що використання IDFA дозволяє зберегти сервіси безкоштовними.

Раніше ми повідомляли про те, що трекер від Apple AirTag зняли з продажу в Австралії заради безпеки дітей. Проблема гаджета — у батарейці, яку діти можуть легко витягти з брелока.