Voyager-1 зафіксував "постійний гул" за межами Сонячної системи

знахідки в космосі, дослідження космосу вояджером
Фото: CNN

Звук, за даними дослідників, виходить з міжзоряного газу, який фіксується в проміжках між спалахами Сонця.

Космічний корабель Voyager-1 зафіксував за межами Сонячної системи постійний гул. Про це повідомляє CNN.

Команда дослідників із Корнельського університету вивчила дані, передані космічним кораблем із відстані більше 225 млрд кілометрів від Землі. У них вони зафіксували перманентний слабкий шум, який виходить від міжзоряного газу.

"Він дуже слабкий і монотонний, тому що знаходиться у вузькій смузі частот. Ми фіксуємо постійний гул міжзоряного газу", — розповіла докторантка Корнельського університету з астрономії Стелла Кох Окер.

Після виходу із Сонячної системи "Voyager" фіксував коливання, викликані Сонцем, але між ними вчені зафіксували стійкий шум.

Отримані результати свідчать про те, що активність в міжзоряному газі нижча, ніж вважалося раніше. Це дозволить більш точно відслідковувати просторовий розподіл плазми.

"Voyager-1" — найдальший штучний об'єкт у космосі, який запустили в космос 5 вересня 1977 з мису Канаверал. Місія планувалася на 5 років, але навіть через понад 43 роки після запуску, корабель як і раніше функціонує, і надсилає дані на Землю.

Нагадаємо, вчені розрахували, як далеко полетять Voyager- і Voyager-2. Космічні об'єкти вийдуть за тимчасові рамки можливої загибелі людства.