Розміром із тенісний корт. NASA готує до запуску найпотужніший космічний телескоп (відео)

телескоп Уебб
Фото: NASA

Космічний телескоп Джейсма Вебба може змінити наші уявлення про космос.

Related video

НАСА розвернуло величезне дзеркало свого космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST) востаннє перед його запуском, повідомляє Forbes.

Телескоп відправиться в космос 31 жовтня 2021 року зі стартового комплексу ELA-3 Європейського космодрому у Французькій Гвіані, щоб почати подорож у мільйони кілометрів. Його "будинком" у космосі буде так звана "друга точка Лагранжа" або L2, гравітаційна особлива точка в Сонячній системі, де телескоп залишатиметься в фіксованому положенні щодо Землі й Сонця.

JWST розміром приблизно з тенісний корт буде найбільшим, найпотужнішим і складним космічним науковим телескопом із коли-небудь побудованих і запущених. Це допоможе вченим розгадувати загадки нашої Сонячної системи, вивчати екзопланети, що обертаються навколо інших зірок, і досліджувати походження нашого Всесвіту.

"Це не просто фінальні випробування після розвроту, яке виконала команда, щоб підготувати Вебба до життя в космосі, це означає, що, коли ми закінчимо, головне дзеркало буде зафіксоване на місці для запуску", — говорить Лі Файнберг, фахівець з оптичних елементів телескопа Вебба в Центрі космічних польотів імені Годдарда в Грінбелті, штат Меріленд.

Файнберг також назвав "золоте дзеркало", що складається з 18 шестикутних сегментів позолоченого берилію, "технологічним дивом".

"Легкі дзеркала, обшивка, приводи і механізми, електроніка та тепловий захисний шар, коли вони повністю розгорнуті, то утворюють єдине дзеркало, що воістину чудово", — сказав він.

Космічний телескоп наразі проходить фінальні випробування і складання на підприємстві Northrop Grumman у Редондо-Біч, Каліфорнія.

Дзеркало космічного телескопа Джеймса Вебба діаметром 6,5 метрів і воно більше, ніж у космічного телескопа Габбл, в якому використовується дзеркало діаметром 2,4 метри. Новий телескоп був розроблений і фінансується NASA, Європейським космічним агентством і Канадським космічним агентством.

Космічний телескоп Джеймса Вебба, або просто Вебб, з'явився на кресленнях конструкторів ще 30 років тому. Через пандемію COVID-19 запуск перенесли з 21 березня на 31 жовтня 2021 року.

Щойно "наступний Габбл" опиниться в космосі, він розвернеться і нагадуватиме гігантський соняшник. Наступне складне завдання для інженерів — виконати остаточне складання "золотого дзеркала" і сонцезахисного піддашка, щоб воно помістилося всередині ракети Arianespace Ariane 5.