Безпілотний автомобіль Waymo заблокував дорогу, а потім намагався втекти від команди помічників

безпілотний автомобіль, Waymo, Арізона
Фото: Waymo | безпілотний автомобіль Waymo

Штучний інтелект мінівена збила з пантелику дорожня ситуація.

У 2018 році компанія Waymo офіційно запустила в американському штаті Арізона перший у світі сервіс безпілотних таксі. Рік по тому сервіс був запущений у штаті Каліфорнія. Однак днями з автономним авто стався кумедний інцидент. Про це пише The Verge.

Повністю автономний мінівен збила з пантелику дорожня обстановка у місті Чандлер, штат Арізона. Його пасажиром був Джоель Джонсон, який публікує на YouTube відео про свій досвід використання безпілотних автомобілів Waymo, так що вся пригода відбувалася на його очах і за його безпосередньої участі.

На одному з етапів поїздки автомобіль повинен був повернути праворуч і зупинився перед знаком STOP. Далі за поворотом слідувала вулиця з встановленими на дорозі помаранчевими конусами, що перегороджують смугу руху, в яку потрібно було зробити виїзд з прилеглої дороги. Схоже що це збило з пантелику штучний інтелект машини. Спочатку вона довгий час стояла перед поворотом і не рухалася, хоча дорога була вільна від інших автомобілів.

У Waymo є команда віддаленої допомоги, яка в режимі реального часу стежать за зображеннями з восьми камер кожного автомобіля. Співробітники цієї команди можуть віддалено допомогти, якщо трапляється непередбачені обставини. Але в компанії стверджують, що команда помічників не може дистанційно керувати транспортними засобами, а тільки пропонує рішення, які допоможуть розібратися з проблемою.

Waymo повідомила, що у цій зупинці машина "виявила незвичайну ситуацію і звернулася за допомогою до фахівця з віддаленого реагування для надання додаткової інформації". Але це не допомогло, і тоді до застряглого авто виїхала команда допомоги. Вони прибрали помаранчеві конуси, які "збентежили" автомобіль, той продовжив рух, але знову застряг, коли на дорозі виявилися чергові конуси. Команда помічників знову поспішила на виручку, але безпілотний автомобіль почав тікати з місця події, поки знову не застряг, збившись з пантелику.

В результаті Джоель все ж завершив поїздку, але вже за допомогою людського розуму: за кермо безпілотного авто сів співробітник Waymo, який і довіз його до фінішу.

Нагадаємо, з грудня 2018 року безпілотні таксі Waymo вже їздять в Арізоні. Перший у світі сервіс автономних таксі називається Waymo One, він працює цілодобово. Поки скористатися його послугами можуть тільки близько 400 сімей, які брали участь у попередніх тестуваннях безпілотника.