Учені з'ясували, скільки диких птахів живе на планеті

птахи
Фото: птахи

Найбільше дослідження такого роду дає приблизне розуміння кількості пернатих на Землі.

Related video

В одному з найбільших досліджень, з коли-небудь проведених, учені підрахували, скільки диких птахів населяє планету прямо зараз.

За офіційними даними, близько 50 мільярдів, що в шість разів більше, ніж кількість людей на нашій планеті. Дослідження охоплює в цілому 9700 видів птахів (92 відсотки нині живих), від чоботарів до зебрового амадина, і засноване на понад мільярді спостережень, зареєстрованих на цивільному науковому порталі eBird, повідомляє Sciencealert

Ці дані були об'єднані з реальними тематичними дослідженнями й алгоритмом вимірювання для оцінки кількості птахів на планеті в цілому з урахуванням видів, які з більшою ймовірністю будуть виявлені.

"Люди витратили багато зусиль, щоб дізнатися, скільки нас на планеті — нас 7,8 мільярдів", — говорить еколог Вілл Корнуелл з Університету Нового Південного Уельсу (UNSW) в Сіднеї, Австралія. "Це перша масштабна спроба підрахувати кількість інших живих істот".

Деяких видів, наприклад, чорногрудих триперсткових, залишилося всього близько 100 птахів. В інших видів, таких як райдужний лорікет, кількість обчислюється багатьма мільйонами. Чотири види потрапили в "клуб мільярда": домашній горобець, шпак звичайний, делаверська чайка і сільська ластівка.

Дивно, але всього кілька видів птахів домінують на планеті, кажуть учені. Можливо, у майбутньому вчені знайдуть причини, чому вийшло саме так. З іншого боку, близько 12 відсотків видів птахів мають менше ніж 5000 представників.

У ході дослідження були використані дані приблизно 600 000 учасників eBird, які спостерігають за птахами.

"Це дослідження зосереджено на птахах, але наш підхід до великомасштабної інтеграції даних може послужити планом для розрахунку чисельності інших тварин", — каже біолог Корі Каллаган з Німецького центру інтеграційних досліджень біорізноманіття (iDiv) Галле-Єна-Лейпциг, Німеччина.

Учені зазначають, що ці цифри можуть викликати деякі сумніви. Усе залежить від багатьох чинників: від того, наскільки регулярно орнітологи шукають певні види, до щорічних шляхів міграції. Число 50 мільярдів насправді є середнім за оцінками, отриманими в ході дослідження, при цьому середнє значення може становити і 428 млрд.

Щоб отримати більш точну кількість птахів, учені сподіваються повторювати дослідження кожні кілька років. Цей аналіз повинен показати зміну популяції з плином часу і буде важливим для охорони навколишнього середовища.

Регулярне повторення дослідження дозволить експертам побачити, яка ситуація в конкретних видів з плином часу, і це одна з причин, через яку внесок представників громадськості такий важливий. У той час як спостереження за птахами є популярним хобі в таких країнах, як США і Великобританія, в інших країнах ситуація не така позитивна.