Google почав застосовувати нову операційну систему Fuchsia OS

Google, Nest Hub, Fuchsia, фото
Фото: 9to5Google | Google Nest Hub

Поки ОС встановлюється як оновлення на старі пристрої для "розумного" будинку Google Nest Hub.

Компанія Google з 25 травня розпочала "по повітрю" оновлювати Nest Hub (модель 2018 року) — спочатку встановлену на них ОС Cast (заснована на Linux) замінюють Fuchsia ("Фуксія").

Апдейт буде поступовим. Спочатку оновлення отримають учасники програми бета-тестування, повідомило The Verge.

Переважна більшість власників Nest Hub, швидше за все, навіть не помітять різниці, зазначає 9to5Google, оскільки призначений для користувача інтерфейс пристроїв збережеться (він був написаний за допомогою кросплатформеного програмного забезпечення).

Конкретне призначення Fuchsia і плани компанії щодо неї поки точно невідомі. Експерти висловлювали припущення, що зрештою вона замінить усі програмні платформи Google (Android, Wear OS і Chrome OS). Але голова напрямку Android і Chrome OS Хіроші Локхаймер в інтерв'ю The Verge стверджував, що Fuchsia не є прямою заміною Android або Chrome OS.

"Призначення Fuchsia — рухати науково-технічний прогрес у плані розвитку операційних систем", — сказав він.

Fuchsia є ОС з відкритим вихідним кодом, яка розробляється з 2016 року. Вона призначена для роботи на широкому спектрі пристроїв. На відміну від Android і Chrome OS, які базуються на ядрі Linux, Fuchsia базується на новому мікроядрі Zircon, що вимагає менше ресурсів для запуску. Її інтерфейс і прикладні програми пишуться із застосуванням Flutter SDK, що дозволяє створювати багатоплатформовий код з можливістю запуску на Android та iOS.

Нагадаємо, що компанія Huawei, яка перебуває під санкціями США, підтвердила, що 2 червня анонсує операційну систему HarmonyOS 2.0 в Китаї під час презентації нових пристроїв.

З 1 червня компанія Google змінює налаштування у фірмовому додатку для хмарного зберігання "Google Фото".