Ноутбуків на всіх не вистачить: Dell та HP зробили невтішний прогноз

ноутбук, планшет
Фото: unsplash.com

Компанії вважають, що нестача мікросхем вдарить по поставках ПК цьогоріч.

Related video

Dell Technologies Inc та HP Inc нещодавно відзвітували про квартальну виручку, яка перевершила прогнози аналітиків із Волл-стріт, оскільки клієнти обох компаній продовжували купувати персональні комп'ютери, навіть незважаючи на обмеження поставок, викликані пандемією.

Про це повідомляє reuters.com.

Однак акції Dell впали на 1%, а акції HP впали на цілих 6% після того, як обидві компанії попередили, що нестача комп'ютерних чіпів може вплинути на їх здатність задовольнити попит на ноутбуки в цьому році.

"Ситуація з поставками компонентів залишається плачевною", — сказав фінансовий директор Dell Томас Світ, додавши, що зростання витрат на придбання мікросхем знизить операційний прибуток у поточному кварталі, що призведе до невеликого зниження виручки.

HP Inc, яка посідає друге місце серед світових постачальників ПК за даними IDC, заявила, що дефіцит чипів обмежить її можливості з постачання персональних комп'ютерів і принтерів, принаймні, до кінця 2021 року.

Проте компанії-лідери індустрії персональних комп'ютерів, заявили, що їхні прогнози оптимістичні й що вони очікують підвищення попиту на ноутбуки, необхідні людям, які працюють і навчаються дистанційно.

Згідно з попередніми даними дослідницької компанії IDC, світові поставки ПК (тут застосовується збірний термін, який називає портативні та настільні комп'ютери) виросли на 55,2% у першому кварталі 2021 року.

Dell повідомила, що виручка від продажу настільних комп'ютерів, ноутбуків і планшетів зросла на 20% — до 13,31 мільярдів доларів у звітному кварталі.

Продажі ПК компанії HP зросли на 27% у першому кварталі, що закінчився 30 квітня, а продажі ноутбуків виросли на 47% порівняно з тим же періодом роком раніше.

Згідно з даними Refinitiv IBES, виручка Dell виросла на 12% — до 24,49 млрд доларів у першому кварталі, перевищивши оцінку 23,40 млрд доларів, а загальний дохід HP склав 15,9 млрд доларів, що вище прогнозованих раніше 15 млрд доларів.

Нагадаємо: стало відомо про те, що в Південній Кореї Samsung та Apple змінюють смартфони LG на свої, ще й з доплатою. Таке рішення компанії ухвалили після того, як LG заявила про припинення виробництва смартфонів. Варто зазначити, що в Південній Кореї на частку цього виробника припадало 13% ринку смартфонів.