Найтихіший у світі: в США представили літак з 36 маленькими роторами (фото)

аеротаксі
Фото: New Atlas

Новинка, незважаючи на свій особливий вид, має свої переваги, серед яких — надтиха робота.

eVTOL Lilium здивував нестандартною конструкцією, а все тому, що підйомну тягу йому створюють 36 маленьких пропелерів.

Про це повідомляє New Atlas.

Такий дизайн має деякі особливості: по-перше, при зависанні в повітрі він споживає вдвічі більше енергії, ніж літаки з поворотними роторами, а по-друге, вони створюють дещо меншу тягу, ніж стандартні великі двигуни.

переваги lilium
Зліва результати "звичайного роторного мотора", а праворуч — Lilium
Фото: New Atlas

Але розробники стверджують, що у їх моделі є свої особливості: завдяки такій кількості двигунів, аеротаксі може підніматися вертикально більшу частину часу. Гучність моторів Lilium — 10 дБ, а в крейсерському польоті його взагалі практично нечутно.

Сам апарат призначений для перевезення 16-ти пасажирів. Його швидкість зі старту досягає 300 км/год, але при цьому максимальна дистанція, яку він може подолати на одному заряді, — 200 км. При цьому, за словами розробників, за ті гроші, які витрачаються на залізницю, можна закупити дюжину Lilium.

порівняння габаритів
порівняння габаритів
Фото: New Atlas

Завдяки особливій конструкції, eVTOL також досить компактний і місткий для своїх габаритів. При цьому конструкція дозволяє робити різні варіанти крилатого таксі.

eVTOL
eVTOL особливої конструкції
Фото: New Atlas

Нагадаємо, вчені розробили новий тип літієвої батареї, який дозволить заряджати за 10 хвилин.

Volocopter випустила принципово нову модель повітряного таксі для далеких перельотів. Розробники відмовилися від векторної системи на користь гібридної.

Компанія Kelekona розробила 40-місне аеротаксі нового класу, якому не потрібні крила. За словами розробників, підйомна сила буде досягатися за рахунок 4 двигунів і особливої форми моделі.