Найактивніший цикл в історії. Учені вважають, що Сонце готується до "спекотних днів"

сонце
Фото: Apophis | "Подія припинення дії" на нашому Сонці може сигналізувати про новий і дуже потужний сонячний цикл.

Сонце може стати набагато більш активним, якщо станеться "подія припинення дії", пророкована деякими вченими.

Сонячний цикл нашої зірки зазвичай триває від 10 до 14 років, у середньому 11 років, протягом яких кількість сонячних плям на її поверхні збільшується і зменшується. Новий 25-й сонячний цикл, за оцінками NASA, почався в грудні 2019 року, і це буде слабкий цикл. Такого висновку дійшли вчені, вивчивши кількість спостережуваних сонячних плям, повідомляє Forbes.

Але в кінці минулого року деякі фізики висунули іншу теорію, засновану на сонячному магнетизм і циклі Хейла — повному магнітному циклі Сонця, який триває близько 22 років.

Учені з Національного центру атмосферних досліджень (NCAR) передбачають, що, коли протилежно заряджені смуги магнетизму стикаються на екваторі Сонця, знищуючи одне одного — вони "припиняють діяти".

Грунтуючись на їхніх дослідженнях попередніх сонячних циклів, саме ця подія визначає величину сонячного циклу, а також час його початку і кінця.

Відповідно до цієї нової концепції фізики Сонця, 25-й цикл сонячної активності ще не почався.

Якщо ця "подія завершення дії" відбудеться найближчим часом, це може допомогти підтвердити цю нову теорію, а також побачити, що новий 25-й сонячний цикл стане одним з найактивніших з коли-небудь побачених ученими.

"Дані показують, що ми напередодні цієї події, але ми консервативні", — говорить Скотт Макінтош, заступник директора Національного центру атмосферних досліджень (NCAR). "Є ще невеликі перехідні процеси 24-го сонячного циклу, які з'являються на екваторі на кілька годин у той же час".

"Події припинення дії" виявилося легко знайти за 270 років описаних спостережень. Вони дозволили вченим стверджувати, що 23-й сонячний цикл не закінчився до 2011 року, що зробило 24-й сонячний цикл дуже коротким. Історичні тенденції припускають, що більш короткі сонячні цикли змінюються більш активними.

"Протиріччя виникає через наше твердження, що магнітні смуги перекриваються циклами Хейла , що сильно взаємодіють і формують утворення сонячних плям", — говорить Макінтош.

Учені говорять, що ці магнітні смуги захоплені потоками всередині Сонця і не впливають на сонячний цикл. "Як тільки з'явиться обмежувач, ми зможемо зафіксувати наш прогноз", — говорить Макінтош.

Фізика Сонця вивчена погано, а важливість і взаємозв'язок різних спостережуваних циклів не зовсім зрозумілі.

"Ми використовуємо спостережні маркери в менших масштабах, ніж сонячні плями, щоб показати, що сонячні плями показують нам тільки половину еволюції циклу Хейла", — говорить Макінтош. "Це факти, що піддаються перевірці".

Існує багато припущень про активність чи відсутність такої у 25-му циклі сонячної активності. "Це трохи схоже на десятирічне спортивне змагання, щоб правильно передбачити сонячний цикл", — говорить Макінтош.

Знати точну інформацію про активність Сонця важливо, тому що екстремальна космічна погода може викликати проблеми для мереж зв'язку, супутників, мереж розподілу електроенергії, авіації й астронавтів, кажуть учені. Розуміння діяльності Сонця та його циклів — ключ до передбачення космічної погоди.