Вакцини не викликають чоловіче безпліддя або сексуальну дисфункцію, але COVID-19 може, — нове дослідження

чоловік
Фото: ScienceAlert

Коронавірус SARS-CoV-2, який викликає COVID-19, викликає в чоловіків ризик обох захворювань.

Related video

Досі було проведено мало досліджень того, як коронавірус або вакцини впливають на чоловічу репродуктивну систему. Але нещодавні дослідження вчених з Університету Маямі, США надали нові дані, повідомляє Sciencealert.

Учені зафіксували потенційно далекосяжні наслідки для чоловіків різного віку, враховуючи чоловіків молодшого та середнього віку, які хочуть мати дітей.

Дослідники вивчили тканини яєчок шести чоловіків, які померли від COVID-19. Унаслідок було зафіксовано, що в одного з них був вірус власне в тканинах, а ще у трьох зменшилася кількість сперматозоїдів.

В іншого обстежуваного пацієнта, який одужав від коронавірусу, через три місяці аналіз показав, що вірус все ще перебуває в його яєчках.

"Наша команда також виявила, що COVID-19 вражає статевий орган. Обстеження двох чоловіків показало, що вірус був присутній там через сім-дев'ять місяців після постановки діагнозу COVID-19. В обох чоловіків розвинулася важка еректильна дисфункція, ймовірно, тому, що інфекція призвела до зниження кровопостачання статевого члена", — говорить Ранджит Рамас з Університету Маямі.

Дослідження показало, що навіть ті, хто відносно легко переніс хворобу, можуть відчувати важку еректильну дисфункцію після одужання.

Ці результати не дивні. Адже вчені знають, що інші віруси проникають в яєчка і впливають на вироблення сперми і фертильність чоловіків.

"У той же час наше дослідження за участю 45 чоловіків показало, що мРНК-вакцини Pfizer і Moderna безпечні для чоловічої репродуктивної системи", — говорить учений. "Однією з причин сумнівів із приводу вакцинації є думка багатьох чоловіків, що щеплення від COVID-19 можуть вплинути на чоловічу фертильність. Наше дослідження показує зворотне".

"Звичайно, це дослідження — це тільки перший крок до з'ясування того, як COVID-19 може вплинути на чоловіче сексуальне здоров'я і нам варто продовжити роботу в цьому напрямку", — говорить учений.