Сяйво Землі та космічна медуза. Кращі космічні фотографії вересня

Фото: SpaceX

Цей місяць був багатим на унікальні фотографії космосу та космічних явищ.

На знімках можна побачити космічну медузу, "золоте кільце" під час затемнення і Юпітер крупним планом, пише Forbes.

Підбірка найкращих знімків за місяць в космічній фотографії:

1. Погляд на Землю з МКС

Земля з космосу, фотографія зроблена з борту МКС Томасом Песке
Фото: Apophis

Французький астронавт Томас Песке робить багато красивих фотографій з вікна купола Міжнародної космічної станції, але цей, безумовно, найбільш разючий.

"Іноді світло зірок бореться з вогнями міст, щоб з'ясувати, хто з них найяскравіший і найкрасивіший", — написав у Twitter Песке. "Мені просто пощастило бути суддею".

2. "Космічна медуза" над Флоридою.

ракетна медуза
Фото: SpaceX

Одразу після запуску в космос ракети SpaceX Falcon 9 з повністю цивільним екіпажем на борту корабля Crew Dragon, у межах місії Inspiration 4, було зроблене дивовижне фото. Фотограф Джон Краус зобразив "космічну медузу" або "ракетну медузу".

Це явище виникає, коли ракета летить у космос відразу після заходу сонця, при цьому шлейф вихлопних газів створює ореол, який освітлюється Сонцем з-за обрію.

3. "Золоте кільце".

Золоте кільце. Переможець конкурсу Астрономічний фотограф року 2021
Фото: Forbes

Знімок сонячного затемнення, був зроблений китайським фотографом Шучан Донг, який отримав за нього головний приз конкурсу "Астрономічний фотограф року" в розмірі 13 900 доларів. Конкурс проводить Гринвіцька королівська обсерваторія в Лондоні.

Фото було зроблене 21 червня 2020 року під час разючого кільцевого сонячного затемнення, яке співпало з днем сонцестояння.

4. Над хмарами Юпітера.

Хмари Юпітера, атмосфера Юпітера
Фото: ISS

Як би було б літати над хмарами Юпітера? Космічний апарат "Юнона" нещодавно змінив свою орбітальну траєкторію навколо планети-гіганта, щоб відвідати супутник Юпітера Ганімед.

Унаслідок цього орбіта апарату скоротилася з 53 до 43 днів, і кожен близький проліт або перійов — став ближче, ніж раніше.

5. Телескоп Габбл і скупчення зірок

Кульове зоряне скупчення NGC 6717
Фото: ISS

Після деяких технічних проблем, які загрожували його існуванню, космічний телескоп Габбл повернувся в стрій і робить те, що вміє найкраще. Прямо з навколоземної орбіти отримане приголомшливе зображення кульового зоряного скупчення під назвою NGC 6717, яке знаходиться на відстані понад 20 000 світлових років від Землі в сузір'ї Стрільця.

Це зображення NGC 6717 є майже сферичним набором зірок, тісно пов'язаних один з одним гравітацією. На передньому плані видно кілька яскравих зірок, близьких до Землі.