На МКС задраїли люки. NASA звинуватило Росію у створенні загрози для станції та астронавтів

Росія, NASA, МКС, Роскосмос
Фото: Futurism

Росія випробувала свою супутникову систему і тепер МКС кожні 90 хвилин пролітає через хмару уламків.

Related video

Минулого понеділка, 15 листопада, Росія випробувала свою протисупутникову зброю, чим створила загрозу для МКС та астронавтів. Про це повідомляє NASA.

"Через уламки, що утворилися внаслідок руйнівного випробування російської протисупутникової системи (ASAT), астронавти на МКС були змушені вжити аварійних заходів для гарантування безпеки", — заявив на брифінгу директор NASA Білл Нельсон.

"Як і держсекретар Блінкен, я обурений цією безвідповідальною і дестабілізувальною дією. З такою довгою історією космічних польотів, як у Росії, немислимо було наразити таку небезпеку не тільки американських, а й російських космонавтів. Такі дії безрозсудні та небезпечні, вони також погрожують китайській станції та китайським астронавтам", — додав глава NASA.

Відомо, що екіпажу МКС наказали закрити люки різних модулів станції, враховуючи "Коламбус" (європейський модуль), "Кібо" (дослідна лабораторія), "Бігелоу" (експериментальний житловий модуль) та шлюз для виходу у відкритий космос "Квест". Люки між російським та американським сегментами залишили відкритими.

Додаткові запобіжні заходи були вжиті, коли МКС проходила крізь хмару уламків. Члени екіпажу станції закрилися у своїх космічних кораблях приблизно о 2 годині ночі за східним часом і вийшли звідти приблизно о 4 годині ранку. Наразі космічна станція проходить крізь хмару уламків кожні 90 хвилин, але фахівці з Космічного центру імені Джонсона NASA визначили, що найвищий ризик був під час другого та третього прольоту.

"NASA продовжить спостереження за уламками найближчими днями і пізніше, щоб гарантуватибезпеку нашої команди на орбіті", — наголосив Нельсон.

Він також додав, що в процесі випробування російської протисупутникової системи було створено понад 1 500 орбітальних уламків, що відстежуються, і ймовірно, з'явилися сотні тисяч шматків меншого розміру, які неможливо відстежити.

Метою запущеної Росією ракети був радянський розвідувальний супутник 1982 року "Космос 1408", який не функціонував протягом кількох десятиліть.

У той же час у Пентагоні заявили, що Росія не повідомила США про проведення подібних випробувань.

Fullscreen
Фото: Скриншот

У Росії поки офіційно не коментували ситуацію і звинувачення з боку США та NASA. Але ще вчора Роскосмос у Twitter запевняв, що МКС працює у штатному режимі.