Залишили Ілона Маска позаду. Мозкові чипи для лікування сліпоти й глухоти вже тестують 50 осіб

мозковий чип, мозковий імплантат, імплантати прямого мозкового підключення
Фото: University of Pittsburgh | Мозковий чип уже тестують 50 осіб

Компанія Blackrock Neurotech тестує свій імплантат мозкового чіпа, який здатний керувати роботизованими руками та інвалідними візками.

Related video

Попри всі зусилля Ілона Маска, розпочати дослідження на людях йому все ще не вдається. А ось компанія Blackrock Neurotech, яка також працює над розробкою мозкового імплантата, призначеного для лікування сліпоти, глухоти й депресії, вже тестує свій продукт, пише Daily Mail.

Мозкові імплантати цілком реальні, і їх уже вживили пів сотні людей. Команда Blackrock Neurotech винайшла масив нейропортів, який, як сподіваються вчені, допоможе вилікувати параліч, сліпоту, глухоту й навіть депресію.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Мозковий чип поєднують із іншими технологіями, призначеними для забезпечення мобільності, наприклад роботизованими руками або інвалідними кріслами. За словами співзасновника компанії із Солт-Лейк-Сіті, штат Юта (США), на цей час Blackrock Neurotech — єдиний із розробників, хто використовує "імплантати прямого мозкового підключення" на людях.

Вчені зазначають, що їхня розробка дозволила реципієнтам виконувати цілу низку дій, наприклад:

  • підключатись до комп'ютера;
  • керувати роботизованими руками;
  • керувати інвалідними кріслами;
  • грати у відеоігри;
  • відновити чутливість.

Все це стало можливим завдяки імплантату й тому, як він зчитує сигнали мозку. По суті, мозковий чип складається із сотні мікроголок, які зчитують електричні сигнали, що виробляються мозком. Далі він фіксується на цих сигналах, розшифровує команди й виконує дії з допомогою спеціального програмного забезпечення для машинного навчання.

мозковий чип імплантат, мозковий чип, мозковий імплантат, імплантати прямого мозкового підключення Fullscreen
Мозковий чип складається із сотні голок
Фото: University of Pittsburgh

Учені вважають, що в майбутньому ця технологія дозволить навіть створити роботизовану руку, яка зможе виконувати надзвичайно складні завдання, наприклад, зробити замальовку портрета або використовувати комп'ютер.

Однак на шляху Blackrock Neurotech усе ще залишається суттєва перепона. Щоб винести дослідження за межі лабораторії, їм потрібно буде отримати відповідне схвалення FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США). Якщо найближчим часом компанія зможе одержати дозвіл, технологія стане доступною для домашнього використання.

Учені зазначають, що їхня розробка спрямована на "підвищення незалежності й мобільності", а зрештою покращить "якість життя людей із паралічем". У компанії також заявили, що основна їхня мета полягає в тому, щоб у майбутньому ці мозкові чипи стали такими ж доступними для людей, як і кардіостимулятори для пацієнтів із проблемами серця.

Раніше Фокус писав про те, як мозкові чипи можуть дивним чином змінити вашу особистість.