Набагато різноманітніша. Кожна людина має унікальний набір органів травної системи

травна система людини, анатомія кишечника, індивідуальні відмінності, здорові особи, тонкий кишечник, жінки, чоловіки, гіпотеза каналізації, мінливість, морфологія, шлунково-кишковий тракт, охорона здоров'я
Фото: Pexels | Всупереч поширеній думці, травна система людини дуже варіабельна, причому різні люди мають різну довжину тонкого кишечника та інших органів травлення, згідно з новим дослідженням

Всупереч поширеній думці, травна система людини дуже варіабельна, причому різні люди мають різну довжину тонкого кишечника та інших органів травлення, згідно з новим дослідженням.

Related video

Нещодавнє дослідження показало, що травна система людини набагато складніша, ніж вважалося раніше, зі значними відмінностями в анатомії кишечника навіть у здорових людей. За словами дослідників, це включає індивідуальні відмінності між людьми, а також ширші відмінності між статями, пише ScienceAlert.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Дослідження морфології шлунково-кишкового тракту були обмежені з початку 20-го століття, а останнім часом проведено лише кілька з них. Здебільшого вони зосереджувалися на середніх показниках довжини органів, не враховуючи варіації між певними людьми.

Нове дослідження припускає, що це суттєвий недогляд, враховуючи широкий діапазон відмінностей у шлунково-кишковому тракті людини. Одна людина може мати сліпу кишку завдовжки лише кілька сантиметрів, тоді як інша — розміром з гаманець для монет, і таку варіабельність виявили для інших органів травлення.

Ця варіабельність має важливе значення для охорони здоров'я. Автори дослідження наголошують на необхідності визнавати індивідуальні відмінності шлунково-кишкової системи, а не зосереджуватися на типовій або "нормальній" анатомії.

Це відкриття порушує питання щодо причин виникнення проблем, пов'язаних зі здоров'ям, і способів їх лікування. Автори рекомендують студентам-медикам розповідати про широту варіацій травної системи людини, що допоможе майбутнім лікарям зрозуміти важливість індивідуалізованої медицини.

У дослідженні також розглядали травні системи низки інших тварин. Виявлено, що люди відрізняються великою варіацією довжини кишківника порівняно з ними. Це може бути пов'язано з тим, що люди не харчуються "стандартизованою дієтою в неволі", на відміну від багатьох інших видів, препарованих для дослідження.

Дані про людей у новому дослідженні ґрунтуються на вивченні органів травлення 45 осіб, які пожертвували свої останки Дюкському університету. Хоча ці висновки неймовірні, автори припускають, що для повного розуміння повної картини варіабельності шлунково-кишкового тракту людини необхідно провести додаткові дослідження.

Це відкриття наголошує, як мало ми знаємо про власний організм і які цікаві напрямки для майбутніх вивчень.

Раніше Фокус писав про те, що дихальні вправи можуть стати профілактикою хвороби Альцгеймера.

А також ми розповідали, що вчені визначили причину пошкодження серця під час лікування раку.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має лише інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.