Небезпека для жінок: вчені виявили нові наслідки серцевого нападу

серце, жінка, хвороба, серцевий напад, серцево-судинні захворювання
Фото: SciTechDaily | Вчені виявили нові наслідки серцевого нападу

Нове дослідження показало, що жінки до 55 років майже вдвічі частіше зазнають повторної госпіталізації протягом року після серцевого нападу.

Related video

Вчені з Єльського університету представили нове дослідження, результати якого показують, що жінки віком 55 років і молодші майже вдвічі частіше знову потрапляють до лікарні після перенесеного серцевого нападу, ніж чоловіки того ж віку. Потенційно це пов'язано з вищими показниками факторів ризику, таких як ожиріння, серцева недостатність та депресія, пише SciTechDaily.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Вчені вважають, що жінки віком від 18 до 55 років, які пережили серцевий напад, потребують кращої оцінки їхнього здоров'я після виписки з лікарні, адже у них протягом року знову з'являються серцеві напади, а це майже в 2 рази частіше, ніж у чоловіків у тому ж віковому діапазоні.

Важливо
Мухаммед Алі у світі медицини. Вчені розповіли, як бокс може нокаутувати хворобу Паркінсона

Вчені вже знали про те, що у жінок до 55 років ризик померти від серцевого нападу майже в 2 рази вище, ніж у чоловіків. Але було незрозуміло наскільки вищий у жінок ризик повторної появи серцевих нападів невдовзі після лікування.

Щоб з'ясувати це дослідники провели аналіз даних майже 3000 американців, як жінок, так і чоловіків. Їхній середній вік становив приблизно 48 років.

Результати дослідження показали, що майже 30% пацієнтів знову потрапляли до лікарень із серцевим нападом протягом року після першої подібної госпіталізації. У більшості людей повторні серцеві напади траплялися вже через місяць, при цьому майже в 2 рази частіше від цього страждали жінки.

Вчені з'ясували, що однією з основних причин цього була наявність надмірної ваги чи діабету у пацієнтів. Також вчені з'ясували, що важливим фактором ризику, що призвів до такого розвитку подій, стали проблеми з травною системою і навіть депресія. Відомо, що ризик появи депресії збільшується після серцевого нападу і цей стан призводить до нового серцевого нападу.

Автори нової наукової роботи кажуть, що необхідні подальші дослідження, щоб з'ясувати якнайбільше факторів ризику, які призводять до появи повторних серцевих нападів за короткий час, особливо у молодих жінок.

Як уже писав Фокус, препарат від хвороби Альцгеймера дав позитивні результати під час випробувань. Хвороба Альцгеймера довгий час була однією з найскладніших, що також важко піддаються лікуванню. Однак, надія з'явилася на горизонті, оскільки кілька нових препаратів продемонстрували здатність уповільнювати її прогресування.

Також Фокус писав про те, що вчені знайшли спосіб збільшити тривалість життя. Дослідники вважають, що жити вічно не вийде, але можна допомогти людям старіти здоровішим способом.

Важливо! Ця стаття заснована на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.