Надія на одужання. Препарат від хвороби Альцгеймера дав позитивні результати у випробуваннях

хвороба Альцгеймера, лікування, Eli Lilly, донанемаб, Лекембі, когнітивне зниження, функціональне зниження, клінічне дослідження, бета-амілоїд, фармацевтика, лікування, наука
Фото: Pexels | Експериментальний препарат від хвороби Альцгеймера донанемаб компанії Eli Lilly продемонстрував успіх у сповільненні когнітивного та функціонального зниження у пацієнтів з ранньою стадією хвороби

Хвороба Альцгеймера довгий час була однією з найскладніших, які також важко піддаються лікуванню. Однак, надія з'явилася на горизонті, оскільки кілька нових препаратів продемонстрували здатність сповільнювати її прогресування.

Related video

Компанія Eli Lilly, один із найбільших фармацевтичних гігантів у світі, оголосила, що її експериментальний препарат донанемаб успішно сповільнює когнітивне та функціональне зниження у пацієнтів з ранньою стадією хвороби Альцгеймера. Ця заява зроблена всього через кілька місяців після того, як аналогічний препарат, лекембі, отримав прискорене схвалення від Управління з контролю за продуктами і ліками США, пише ScienceAlert.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Очікується, що донанемаб принесе компанії Lilly мільярдні продажі, потенційно до 7,5 мільярдів доларів на рік на піку продажів. Дослідження на пізній стадії, в якому взяли участь 1182 учасники, показало 35-відсоткове сповільнення клінічного та функціонального зниження протягом 18 місяців.

Хоча препарат не є ліками проти хвороби Альцгеймера, він може дати пацієнтам більше часу для того, щоб запам'ятовувати речі.

Пацієнти, які отримували донанемаб, спостерігали менше прогресування симптомів порівняно з тими, хто отримував плацебо. Однак слід враховувати деякі серйозні побічні ефекти, зокрема набряк або інші порушення в роботі мозку. Пацієнтам та їхнім лікарям потрібно буде зважити переваги препарату та його побічні ефекти, перш ніж вирішити, чи варто його застосовувати.

Донанемаб і лекембі знижують рівень білків у мозку, які, як вважається, відповідають за прогресування хвороби Альцгеймера.

Лекембі призначений для тривалого прийому, тоді як донанемаб вводиться кожні чотири тижні. Науковці та аналітики проаналізують дані, щоб визначити переваги та недоліки кожного з препаратів.

Очікується, що нові продукти, такі як донанемаб і препарат від діабету Mounjaro, допоможуть компанії збільшити продажі. Акції Lilly підскочили на 8,8 відсотка на початку торгів у середу після оголошення про позитивні результати випробувань.

Водночас Aduhelm, ще один гучний препарат від хвороби Альцгеймера, зазнав комерційного краху через суперечливі дані про те, чи справді він допомагає пацієнтам.

Раніше Фокус писав про те, що може врятувати від старіння та деменції. Вчені пов'язують зниження м'язової сили з ознаками хвороби.

А також ми розповідали про препарат, який може врятувати від мігрені. Атогепант виявився безпечним, добре переносимим та ефективним препаратом для лікування хвороби.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має лише інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.