Врятує від мігрені. Науковці знайшли новий багатонадійний препарат для боротьби із симптомами

Атогепант, інгібітор CGRP, профілактика мігрені, лікування мігрені, ліки проти мігрені, епізодична мігрень, профілактичні препарати, дослідження, ефективність, безпека, дослідження
Фото: Getty Images | Хороша новина для людей, які страждають на мігрень, оскільки Атогепант виявився безпечним, добре переносимим та ефективним препаратом для лікування мігрені

Хороша новина для людей, які страждають на мігрень, оскільки атогепант виявився безпечним, добре переносимим та ефективним препаратом для лікування мігрені.

Related video

Згідно з нещодавнім дослідженням, представленим на 75-й щорічній зустрічі Американської академії неврології, препарат атогепант може стати багатонадійним новим варіантом лікування для людей, які не досягли успіху з іншими профілактичними препаратами, пише SciTechDaily.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

У дослідженні взяли участь 309 учасників, які страждали на епізодичну мігрень, що визначається як головний біль до 14 днів на місяць із характерними ознаками хвороби. Всі учасники спробували щонайменше два типи препаратів для профілактики мігрені без поліпшення, а деякі навіть спробували до чотирьох типів без успіху. Протягом 12 тижнів половина учасників приймала 60 міліграмів атогепанта один раз на день у вигляді таблеток, а інша половина приймала плацебо.

Результати виявилися дуже багатонадійними.

Ті, хто приймав препарат, мали в середньому на чотири дні менше мігрені на місяць, тоді як ті, хто приймав плацебо, — лише на два дні менше. Крім того, пацієнтам, які приймали препарат, рідше доводилося приймати ліки для купірування нападу мігрені, ніж тим, хто приймав плацебо.

Препарат добре переносився, найпоширенішими побічними ефектами стали закрепи та нудота.

"Це лікування було безпечним, добре переносилося і досить ефективно вплинуло на людей з мігренню, яку важко лікувати", — сказала авторка дослідження Патриція Позо-Росіч, докторка медичних наук, професорка з Університетської лікарні Валь д'Хеброн в Барселоні, Іспанія.

Однак дослідження тривало відносно недовго — три місяці, тому для оцінки довгострокової ефективності та безпеки атогепанта потрібно більше вивчень. Проте ця новина дає надію тим, хто не зміг знайти полегшення від мігрені за допомогою інших методів лікування.

Раніше Фокус писав про те, що може врятувати від старіння та деменції. Вчені пов'язують зниження м'язової сили з ознаками хвороби.

А також ми розповідали про нагальну потребу в дослідженнях. Вчені виявили, що когнітивне зниження спричиняє не лише деменція.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має лише інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.