Новий європейський метеосупутник зробив свій перший знімок Землі з космосу: він вражає (фото)

Земля
Фото: ESA | Новий європейський метеосупутник зробив свій перший знімок Землі з космосу: він вражає

Метеосупутник зробив перший знімок Землі, на якому видно погодні умови над Європою, Африкою та Атлантичним океаном у разючих деталях.

Related video

Запущений у космос в грудні минулого року європейський метеосупутник Meteosat Third Generation — Imager 1 (MTG-I1) є першим супутником нового покоління, який має зробити революцію в галузі прогнозування погоди в Європі, вважають у Європейському космічному агентстві (ЄКА). Цей супутник зробив своє перше зображення Землі з космосу, яке показує неймовірну красу нашої планети, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

На першому знімку Землі з космосу, який зробив MTG-I1, видно погодні умови над Європою, Африкою та Атлантичним океаном у разючих деталях. Учені вважають, що такий рівень деталізації дозволить краще прогнозувати погоду в Європі, зокрема її найекстремальніші прояви. За словами вчених із ЄКА, такого рівня деталізації зображень ще не демонстрував жоден метеосупутник.

Земля Fullscreen
Метеосупутник зробив перший знімок Землі, на якому видно погодні умови над Європою, Африкою та Атлантичним океаном у разючих деталях
Фото: ESA

Метеоспутник MTG-I1 є першим апаратом із шести супутників, які надаватимуть важливу інформацію про погоду, а також про атмосферу протягом наступних 20 років. Інші супутники будуть відправлені на орбіту до 2026 року.

супутник, метеосупутник, Meteosat Fullscreen
Метеосупутник MTG-I1 є першим апаратом із шести супутників, які надаватимуть важливу інформацію про погоду, а також про атмосферу протягом наступних 20 років
Фото: ESA

На новому знімку Землі видно покриту хмарами Північну та Західну Європу, а також південь Європи без хмар. Також тут можна побачити хмарні вихори, які кружляють над Канарськими островами, та снігові шапки, що покривають Альпи.

Супутники MTG (тобто це супутники Meteosat третього покоління) повинні замінити супутники Meteosat другого покоління. І як показують нові знімки, супутник MTG-I1 створює зображення в набагато кращій якості та з набагато більшими подробицями.

MTG-I1 також продемонстрував свою здатність спостерігати за хмарними структурами у високих широтах, що допоможе синоптикам відстежувати швидкий розвиток складних погодних умов у цих регіонах планети.

Земля Fullscreen
Як показують нові знімки, супутник MTG-I1 створює зображення в набагато кращій якості та з набагато більшими подробицями
Фото: ESA

Супутники Meteosat третього покоління не лише робитимуть знімки з більшою роздільною здатністю, ніж їхні попередники, але й робитимуть знімки Землі частіше. Коли всі 6 супутників почнуть роботу як єдина система, вони будуть робити зображення всієї Землі кожні 10 хвилин.

Учені вважають, що нові супутники допоможуть краще прогнозувати погоду не лише в Європі, а й в інших регіонах світу, а також відслідковуватимуть наслідки зміни клімату.

Що стосується супутника MTG-I1, то він поки не надаватиме метеодані метеорологічним службам Європи та решти світу до кінця 2023 року. Справа в тому, що весь цей час відбуватиметься налаштування його приладів для точніших спостережень.

Як уже писав Фокус, унаслідок дуже потужного спалаху на Сонці, у космос відлетів великий потік плазми, який зіткнеться із Землею вже 10 травня. У результаті нашу планету накриє сильна геомагнітна буря.

Також Фокус писав про те, що вчені розповіли, де розташована найвіддаленіша точка на Землі. Тут на тисячі кілометрів довкола немає жодної живої душі.